Доступність посилання

ТОП новини

Бурштиновий армагедон («СХЕМИ» | ВИПУСК № 47)


Бурштиновий армагедон

В Україні процвітає бізнес вартістю у півмільярда доларів на рік. Він повністю нелегальний і буквально знищує життя навколо себе на десятки років. Це - видобуток бурштину. Два регіони України, Житомирщина та Рівенщина, фактично живуть із промислових бурштинових копалень. Коштовний камінь посередники вивозять далеко за кордон України.

Але масштаб екологічних наслідків цієї повністю незаконної діяльності важко виміряти готівкою. Виглядає це як армагеддон. З місця подій на Житомирщині - спеціальний репортаж Дениса Казанського для програми Схеми.


Міністерський тест-драйв

Керівники органів державної влади зобовязані регулярно проводити особистий прийом громадян. В тому числі це мають робити і міністри. Це - стаття 22 закону про звернення громадян.

З одного боку це рудимент, пострадянський пережиток, а з іншого - часто для громадянина - особисте побачення з міністром стає останною соломинкою, за яку можна вхопитись після того як місцева влада не впоралась з його проблемою. Сергій Андрушко перевірив у п’яти міністерствах- чи реально простому громадянину потрапити до міністра.

Панорама на реактор

У березні програма “Схеми” розповідала про будівництво житлового комплексу “Панорамне містечко”, що присусідився до діючого екпериментального ядерного реактора у Києві, прямо у його санітарній зоні. Це означає, що на частину мешканців цього комплексу будуть осідати продукти ядерних реакцій.

Скандальною будівлею, в якій засвітилися партнер президента Ігор Кононенко та одіозний столичний забудовник Анатолій Войцеховський, після нашого сюжету зацікавилися в антикорупційному комітеті Парламенту та в Генеральній прокуратурі.

Тепер з небезпечним житлом хочуть розібратися і в уряді. Докладніше - Анастасія Іванцова.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG