Доступність посилання

ТОП новини

Чи піде Джозеф Байден у президенти США?


Віце-президент США Джозеф Байден
Віце-президент США Джозеф Байден

«Так, шанс є. Я не думаю, що мушу зробити вибір до літа»

На початковому етапі змагання за президентське крісло у США залишається один величезний знак запитання: чи буде боротися за номінацію віце-президент Джозеф Байден? Оглядачі кажуть, що йому довелося б мати справу з соратницею у Демократичній партії – Гілларі Клінтон, а нинішній голова Білого дому Барак Обама постав би перед неабиякою дилемою, втім американський президент не шкодує добрих слів на адресу свого соратника: «Одним з моїх найкращих рішень був вибір балотуватися з Джо Байденом».

Але Гілларі Клінтон була для Барака Обами не менш вірним державним секретарем. І він вже фактично підтримав її кандидатуру, заявляючи «вона була б чудовим президентом».

Найближчим часом стане відомо, чи стануть члени президентської команди – суперниками. Американські ЗМІ повідомляють, що Байден зараз проводить активні консультації з потенційними прихильниками і жертводавцями. Раніше в телеінтерв’ю каналу АВС віце-президент не відкинув можливості участі у президентських виборах 2016 року.

«Так, шанс є. Я не думаю, що мушу зробити вибір до літа», – сказав Байден.

На рішення Байдена матимуть вплив родинні справи. Нью-Йорк Таймс пише, що син віце-президента Бо, перед смертю у травні, буцімто, взяв з батька обіцянку, що той буде боротися за найвищу посаду.

Згідно з опитуваннями про рівень підтримки, з-поміж чільних представників Демократичної партії зараз упевнено веде перед Гілларі Клінтон. Але у Джозефа Байдена є можливість її наздогнати, зокрема тому, що рівень довіри до нього, як до політика, на третину вищий, ніж у пані Клінтон.

Щодо України, то Байден фактично став посланцем президента Обами в українських справах.

«Конфлікт навколо України – це тест для Заходу. Тест для ЄС, тест для НАТО. Тест для нас», – наголошував він.

В одній із останніх промов про Україну, Джозеф Байден сказав, що Путін буде продовжувати агресію, допоки його не зупинити, тому Європа повинна збільшити витрати на оборону, а США повинні не відкидати можливість надання Україні смертоносної зброї, заявив він. Експерти побачили у цьому натяк на те, що Байден та Обама напевне відрізняються у поглядах на способи підтримки України.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG