Доступність посилання

ТОП новини
16 Грудень 2018, Київ 00:37

Інвестори на Одещину прийдуть, лишень зникне тотальна корупція – Боровик


Плакат Юрія Неросліка

У Раді економічного розвитку Одещини представники державних служб спільно з бізнесменами будуть боротися з корупцією та шукати інвесторів

При Одеській облдержадміністрації почала працювати Рада економічного розвитку. Як стверджує голова Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі, державні служби об’єдналися з метою покращити умови розвитку бізнесу та стати «єдиним вікном» у відносинах з інвесторами. На першому засіданні ради податківці, митники та правоохоронці, а також міські та обласні чиновники поспілкувалися з одеськими бізнесменами та громадськістю. Наразі такий формат координації економічних питань називають експериментальним, проте місцеві підприємці покладають на нього великі надії.

Інвестори на Одещину прийдуть, лишень зникне тотальна корупція – Боровик
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:01 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Головна функція Ради економічного розвитку при Одеській ОДА, створення якої ініціював Міхеїл Саакашвілі, – це захист бізнесу від свавілля у державних структурах та координація різних служб з метою залучення інвесторів.

Радник голови Одеської облдержадміністрації Саша Боровик зазначає, що ініціативна група проаналізувала закордонний досвід, зокрема роботу подібної ради у Сінгапурі. За його словами, щодня в Одеську ОДА за допомогою звертаються бізнесмени, які стикнулися з корупцією та бюрократичною тяганиною. Тому в адміністрації вирішили регулярно збирати державні служби та бізнес-сектор на одному майданчику для публічного обговорення економічних проблем.

На першому засіданні говорили про митницю

Саша Боровик впевнений, що інвестори у регіон прийдуть лише тоді, коли зникне тотальна корупція.

Ці проблеми – з якогось феодального ладу. У жодній сучасній країні немає проблеми неповернення ПДВ, проблеми, коли хтось когось «кришує» чи людям не виплачують зарплатню
Саша Боровик

«Ці проблеми – з якогось феодального ладу. У жодній сучасній країні немає проблеми неповернення ПДВ, проблеми, коли хтось когось «кришує» чи людям не виплачують зарплатню. Інвесторам це буде здаватися дикістю», – наголошує він.

Голова профспілки експедиторів Одеської області Віктор Берестенко формат роботи ради оцінює позитивно, бо є можливість обговорення конкретних питань безпосереднього з владними структурами та інвесторами.

Ми штовхаємо своєю активністю безпосередньо голову області, щоб він наводив порядок
Віктор Берестенко

«Процес не буде простим. Ми маємо робити все своїми руками і ми штовхаємо своєю активністю безпосередньо голову області, щоб він наводив порядок. Бо хто йому може озвучити проблеми, як не ті, хто з ними стикається?» – говорить він.

На першому засіданні голова профспілки експедиторів озвучив численні правопорушення на Одеській митниці прямо перед представникам цього відомства та працівниками інших дотичних служб. Вирішення цих питань під особистий контроль пообіцяв взяти Міхеїл Саакашвілі. А підприємці очікують, що після публічного обговорення почнуться і реальні кроки щодо притягнення до відповідальності окремих осіб.

Починати зміну правил треба зі столиці – економіст

Натомість доктор економічних наук Сергій Якубовський вважає, що Рада економічного розвитку – це більшою мірою популістський крок. На його думку, зміни у ключових сферах треба починати з Києва, бо реформи в окремо взятій області не можуть призвести до змін основних «правил гри».

Саакашвілі не може поміняти систему податків, не може ввести касові апарати на ринках. Це треба робити у цілому по країні
Сергій Якубовський

«Саакашвілі не може поміняти систему податків, не може ввести касові апарати на ринках. Це треба робити у цілому по країні. Поки уряд не захоче, аби український бізнес працював за європейськими правилами, поки цього не станеться, жодна рада в жодному регіоні нічого не поміняє», – каже він.

Рада економічного розвитку Одещини вже відзвітувала про свої перші успіхи: вирішення конфлікту між місцевими зернотрейдерами та Державною фіскальною службою. Також три місцеві підприємства домоглися відшкодування частини заборгованості з податку на додану вартість. Наразі засідання планують проводити раз у два тижні.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG