Доступність посилання

ТОП новини

У Маріуполі відкрили перший логістичний центр волонтерської допомоги бійцям АТО


Відкриття складу для сектору «М»
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:34 0:00

За півтори години підрозділи з сектору «М» зможуть дістатися до складу і забрати підготовлений вантаж, кажуть волонтери

Маріуполь – Потреба у волонтерській допомозі підрозділам української армії в зоні бойових дій залишається нагальною. Бійці потребують допомоги у забезпеченні їжею, медикаментами, миючими засобами, амуніцією, технікою. За словами маріупольських волонтерів, матеріальні та фінансові можливості всіх волонтерських організацій та донорів вичерпались. Саме тому виникла потреба створити логістичний центр, який зможе забезпечувати солдатів усім необхідним та буде розташовуватись у прифронтовій зоні.

Перший єдиний логістичний центр «Волонтерський шлях підтримки» відкрився на вулиці Шмідта у Маріуполі. Основна мета центру – акумулювати потреби конкретних підрозділів та усю донорську допомогу. Ідея створення складу належить засновнику благодійного фонду «Підтримка і турбота» Дмитру Трунову. Дмитро наголошує, що створення волонтерського складу є не політичним, а виключно волонтерським проектом.

Пріоритет в одному – не треба брати багато, якщо воно не потрібне, і не варто брати те, що не знадобиться
Дмитро Трунов

Трунов розповідає, як відправляли перший гуманітарний вантаж до Маріуполя разом з організацією «Дарницька громадська варта» – тоді батальйони могли отримати допомогу прямо з вантажівки. «Другого разу, – згадує Дмитро, – відпустили 20 тонн вантажу, зупинились на майданчику посеред дороги та оголосили: хто хоче та хто потребує, нехай приїжджає та бере усе необхідне. Без пріоритету. Пріоритет в одному – не треба брати багато, якщо воно не потрібне, і не варто брати те, що не знадобиться», – наголошує Дмитро Трунов.

Потреба у створенні єдиного складу виникла й через неузгодженість та хаотичність роботи українських громад за кордоном, зокрема, у Бельгії, Нідерландах, Люксембурзі, Німеччині та Франції. Допомога відправлялась до Києва, або ж в інші регіони – на Волинь, Буковину – що збільшувало витрати на перетранспортування вантажу. Тому виникла ідея створення декількох платформ допомоги: нідерландсько-української, бельгійсько-української, німецько-української та французько-української, пояснює журналіст Ростислав Демчук.

Перший гуманітарний вантаж, який прибув на євросклад до Маріуполя, забезпечили фонд «Підтримка і турбота», нідерландсько-український фонд Ukraine Today, благодійний фонд «Крила Фенікса», громадська організація «Дарницька громадська варта», Рада волонтерів, громадська організація «Громадскька ініціатива Галичини» та інші волонтерські організації. Завдяки партнерам нідерландсько-української платформи до України прибуло 20 тонн вантажу, який переважно було розподілено на лікарні та значну його частину було відправлено й до Маріуполя, розповідає волонтер та лідер всеукраїнського жіночого руху «За вільну Україну» Раїса Шматко.

Звісно, хотілося б зробити це в кожному секторі, але поки що такий склад маємо у секторі «М»
Раїса Шматко

«Звісно, хотілося б зробити це в кожному секторі, але поки що такий склад маємо у секторі «М». Завдяки Фонду «Підтримка і турбота» ми маємо координацію та злагодженість усіх ланок, від волонтера до тих, хто потребує цієї допомоги. Дуже багато робить і «Дарницька громадська варта», зокрема, надає допомогу бійцям, убезпечує транспортування вантажу, при цьому й допомагає завантажувати та вивантажувати допомогу», – пояснює Раїса Шматко.

За словами Ростислава Демчука, згодом до Маріуполя має надійти вантаж з Франції – також вагою у 20 тонн.

Як функціюватиме склад?

Склад забезпечуватиме підрозділи українських військових за потребою, тобто «задовольнили свої потреби усім необхідним, решта залишається на складі», – розповідає волонтер координаційного центру «Новий Маріуполь» Марія Подибайло.

Забезпечення відбувається через волонтерів, які закріпленні за конкретними підрозділами. На складі ведеться облік, це основна умова та система, яка зрозуміла західним донорам. Облік ведеться з метою наочного розподілу допомоги та формування заявок на те, що треба довезти на склад.

Волонтери чітко знають, що їм потрібно, складають список цих потреб і передають сюди, на склад. Таким чином, підрозділи протягом 1-1,5 годин матимуть змогу дістатись до складу і забрати підготовлений вантаж
Марія Придибайло

«У програму вноситься гуманітарна допомога, яка прийшла. Цю програму одночасно можуть бачити і кожен підрозділ, і кожна волонтерська група чи окремо взятий волонтер. Волонтери чітко знають, що їм потрібно, складають список цих потреб і передають сюди, на склад. Таким чином, підрозділи протягом 1-1,5 годин матимуть змогу дістатись до складу, попередньо передавши список потреб, і забрати підготовлений вантаж (або волонтери самостійно доставляють необхідне на закріплені за ними позиції)», – пояснює Марія Подибайло.

Волонтер та лідер всеукраїнського жіночого руху «За вільну Україну» Раїса Шматко уточнює, що на складі немає поділу на підрозділи:

«Тобто приїхала якась рота або підрозділ, побачили на складі необхідне, і можуть його взяти. Це робиться для того, щоб могли оперативно приїхати і взяти необхідне. Територіально це набагато ближче, ніж, наприклад, їхати з Києва, Івано-Франківська або Львова», – підсумовує Раїса Шматко.

Засновники центру очікують, що новостворений єдиний євросклад зможе залучити якомога більше допомоги з-за кордону та стане надійною базою для допомоги. Особливістю логістичного центру «Волонтерський шлях підтримки» є «розумне закриття потреб». Завдяки чіткій організації документообігу, регулярній звітності та зв’язку з військовими волонтери зможуть оперативно дізнаватись про потреби і можливість розподілення наявної допомоги туди, де вона необхідна.

Фонд «Підтримка і турбота» планує відкриття ще двох складів подібного зразка в Красноармійську (сектор «Б») та Сєверодонецьку (сектор «А»).

  • Зображення 16x9

    Анна Чуданова

    На Радіо Свобода працюю з лютого 2015 року. Регіональний кореспондент у Маріуполі. Народилася 1993 року в місті Маріуполь, Донецької області. Здобуваю ступінь магістра у Школі журналістики УКУ (Український Католицький Університет).

XS
SM
MD
LG