Доступність посилання

ТОП новини

1621 поранений в АТО отримав медичну допомогу завдяки українській діаспорі


Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

В Дніпропетровську лікарню імені Мечникова та військовий шпиталь доставили черговий контейнер з медичним обладнанням зі США на суму майже 700 тисяч доларів

У Дніпропетровську лікарню імені Мечникова та місцевий військовий шпиталь днями доставили контейнер з медичним обладнанням зі США на суму майже 700 тисяч доларів. У вантажі – рентгени, апарати УЗД, спеціальні ліжка та багато іншого корисного обладнання та витратних матеріалів, яке замовили дніпропетровські лікарі. Це вже другий подібний контейнер за цей рік, який отримала лікарня. Зібрали медичне обладнання і передали в Україну група волонтерів зі США. Проект став можливий завдяки їх співпраці з американською компанією Project С.U.R.E – найбільшою неприбутковою організацією у США, яка займається відновленням вживаного медичного обладнання. Компанія надала медичне устаткування волонтерам, а ті зібрали необхідні кошти для доставки контейнерів в Україну. Зараз активісти готують до відправки восени третій контейнер.

«Коли ми починали наш проект, ми провели консультації з лікарями із Дніпропетровська, Запоріжжя, Києва, Харкова. І було зрозуміло, що велика проблема в Україні з медичним обладнанням. Звичайно це – не проблема сьогоднішнього дня, а проблема останніх 24 років. Тому коли почалися активні бойові дії – ми з Павлом зустрілися, поговорили, подумали, як це зробити і потім проконсультувалися з лікарями і вже точно під їх замовлення відправляли обладнання», – каже Віталій Дубіль, співзасновник проекту підтримки шпиталів України.

«Project С.U.R.E – це велика неурядова організація, яка займається тим, що забирає обладнання з американських лікарень, воно трохи вживане, в них є інженери, які його лагодять. І після полагодження воно відправляється у багато лікарень не тільки в Україну, але багато лікарень світу. В багатьох лікарнях такого ніколи не було і ще довго не буде. Окрім великого обладнання, ще відправляють витратні матеріали, які потрібні в хірургії саме зараз в Україні», – говорить Павло Федоренко, співзасновник проекту підтримки шпиталів України.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG