Доступність посилання

ТОП новини

Годинник Пєскова цокає


Президент Росії Володимир Путін (праворуч) та прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков. Архівне фото
Президент Росії Володимир Путін (праворуч) та прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков. Архівне фото

Чи є політичний аспект у скандалах навколо речника Путіна?

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков проводить медовий місяць біля берегів Сардинії на найдорожчій вітрильній яхті в світі Maltese Falcon (вартість оренди цієї яхти за тиждень – еквівалентна 26 мільйонам російських рублів). Таку інформацію оприлюднив Фонд боротьби з корупцією Олексія Навального. Це не перший за останні два тижні скандал, пов’язаний з ім’ям речника російського президента.

Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:47 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ


На початку серпня в інтернеті з’явився сайт під назвою «Годинник Пєскова», який заявляє про себе як про «достовірний індекс російської економіки». Відвідувачі порталу можуть побачити, як ціна на годинник прес-секретаря президента Росії Дмитра Пєскова, який нібито коштує 620 тисяч доларів, змінюється залежно від актуального курсу валют. На 1 серпня 2015 року, коли Пєсков офіційно оформив шлюбні відносини з олімпійською чемпіонкою Тетяною Навкою (уродженкою Дніпропетровська, а нині громадянкою Сполучених Штатів), ціна на годинник марки Richard Mille RM 52-01 склала майже 37 мільйонів 800 тисяч рублів. Автор сайту «Годинник Пєскова» – 29-річний програміст із Росії Микита Грошин, який мешкає зараз у США, зпапевняє: цей проект не має політичних цілей.

«Ідея виникла після того, як я побачив у «Твіттері» порівняння сучасного стану російської економіки з рублевою вартістю цього злощасного годинника. Я вирішив це просто візуалізувати, у мене був вільний час. Я вважаю, що це дуже цікаво. Ніякої політичної мети я не маю», – каже Грошин.

Сам Пєсков заявив, що дорогий годинник – це весільний подарунок дружини. Тетяна Навка сказала, що може дозволити собі зробити такий подарунок чоловікові.

Не встиг ущухнути скандал із годинником, як з’явилася нова заява Фонду боротьби з корупцією: прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков проводить медовий місяць з Тетяною Навкою на одній із найдорожчих вітрильних яхт у світі біля берегів Сардинії. Навальний і його фонд посилаються на світлину в Інстаграм дочки Навки – 15-річної Олександри, а також на дані сервісу, який визначає місцеперебування яхт. На противагу інформації Навального – Тетяна Навка виклала світлини, які свідчать про те, що вона і Дмитро Пєсков перебувають на Сицилії, і живуть не на яхті, а в готелі.

Боротьба ще попереду – політолог

Експерти відзначають, що поява другої за півмісяця інформації-компромату на прес-секретаря президента Путіна не випадкова. Але, за словами політолога Станіслава Бєлковського, явної загрози позбутися своєї посади у Пєскова на даний момент немає.

Станіслав Бєлковський
Станіслав Бєлковський

«Етика оточення Володимира Путіна передбачає: якщо ти стаєш об’єктом тиску з боку опозиціонерів, особливо позасистемних опозиціонерів, на кшталт Олексія Навального, це робить твої позиції лише міцнішими. Так що Дмитро Пєсков не має дуже страждати від того, що з ним відбувається, бо це все відповідає сучасній політико- адміністративній системі в Росії. Але це не означає, що у Дмитра Пєскова немає опонентів, ворогів… Наприклад, до таких зараховують першого заступника голови адміністрації президента Олексія Громова. Тому, звичайно, апаратна боротьба ще попереду», – зазначив політолог.

Олексій Навальний і співробітники Фонду боротьби з корупцією вважають, що і сам президент Росії, і його адміністрація мають дати юридичну та етичну оцінку «способу життя державного службовця Пєскова».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG