Доступність посилання

ТОП новини
21 Січень 2019, Київ 14:24

Україні загрожують популісти (огляд преси)


Експертів лякають ті, хто кричить про необхідність продовжувати революцію, розривати мінські угоди й голіруч наступати на Росію

Другий рік незалежна Україна живе в умовах війни. Минула влада пограбувала державу, набрала кредитів. Нинішня – мляво здійснює реформи, майже не бореться з корупцією, тоді як суспільство вимагає докорінних змін, переконує «Газета по-українськи» і пропонує прогнози – який буде наступний рік незалежності України. Більшість експертів видання переконані, що для країни зараз небезпечна не тільки контрреволюція. Їх більше лякають ті, хто кричить про необхідність продовжувати революцію, розривати мінські угоди й голіруч наступати на Росію. Україну може погубити не війна, а популісти. Їм під силу перетворити її на другу Грецію, наголошує видання. Тільки, на відміну від неї, Україна – не член Євросоюзу і її ніхто не рятуватиме. Просто махнуть рукою. Популісти твердять, що треба терміново збільшити зарплати, соціальні виплати, знизити тарифи. Що вже за пару днів Київ може відвоювати Донбас, що навколо – самі зрадники. Ці люди можуть довести до того, що через рік українцям не буде що обговорювати. В цьому ж числі ніби на підтвердження цієї тези «Газета по-українськи» публікує статтю під заголовком «Олег Ляшко вимагає втричі підвищити мінімальну зарплату».

За останні півтора року на Донбасі тричі припиняли вогонь, Росію виключили з «Групи семи», а мир в Україну можуть принести майбутні переговори в Берліні, наголошує газета «Сегодня». Видання пише, що у вересні лідери ЄС і США спільно з Петром Порошенком можуть оголосити про започаткування нового формату переговорів щодо врегулювання воєнного конфлікту на Донбасі. Йдеться про те, що «нормандський формат» переговорів можуть замінити форматом «розширеної коаліції» або так званим «будапештським», до якого, щоб спонукати Росію до миру, можуть приєднатися гаранти безпеки України по Будапештському меморандуму – США і Велика Британія. До них також долучяться Канада і Польща, оскільки саме офіційна Варшава запропонувала замінити «нормандський формат». Докладніше про те, наскільки він зможе зменшити агресію Кремля, йдеться в статті «Мінськ-3 з вересня».

Адекватною відповіддю Заходу на політичний-агресивний виклик Кремля міг би буди новий Нюрнберзький трибунал, що доповнив би рішення трибуналу 1945-46 років, стверджує дописувач газети «День». Він наголошує, що російську владу треба назавжди позбавити спокуси будувати свою політику на людському неуцтві, брехні й дезінформації. Тільки Нюрнберзький трибунал II міг би напоумити російських володарів, які зарвалися і до сьогодні діють у зовнішній політиці сталінськими методами провокацій. На цьому наголошується в публікації «Російська ідентичність: чи є альтернатива великодержавництву-2».

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG