Доступність посилання

ТОП новини

«Немита Росія». Режим Путіна взявся за імпортні мийні засоби


Імпортні мийні засоби на полицях одного з магазинів Новосибірська. 25 серпня 2015 року
Імпортні мийні засоби на полицях одного з магазинів Новосибірська. 25 серпня 2015 року

Росспоживнагляд розпорядився вилучити з продажу низку імпортних мийних засобів

У Росії «Росспоживнагляд» розпорядився вилучити з продажу низку імпортних мийних засобів через, як заявили, невідповідність токсикологічним показникам безпеки. Це стосується марок Henkel, Procter & Gamble і Colgate-Palmolive, Werner & Mertz GmbH, The Clorox Company, а також «Невська косметика». У квітні цього року «Росспоживнагляд» вже заборонив імпорт мийних засобів з України виробництва компанії «Джонсон».

Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:11 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Після появи нового розпорядження« Росспоживнагляду» найпопулярнішим в інтернеті став жарт: «Рядки Лермонтова «Прощай, немытая Россия» знайшли новий сенс». Це не перша ініціатива «Росспоживнагляду», яка викликає подив і глузування.

Експертне співтовариство обурює і той факт, що незрозуміло, на підставі яких досліджень відомство визначає заборонені речовини. Про це Радіо Свобода сказав голова російського Товариства захисту прав споживачів Михайло Аншаков.

Це, безумовно, призведе до зростання цін, і якість товарів побутової хімії, які залишаться на полицях, буде нижчою
Михайло Аншаков

«В експертного співтовариства вже давно склалася така думка, що «Росспоживнагляд» керується міркуваннями політичної доцільності, або це є наслідком впливу на нього якихось лобістських груп у конкурентній боротьбі. Ми не бачимо жодних підстав для заборони цих мийних засобів. Вони, як показують незалежні дослідження, за якістю вищі від інших аналогів на ринку. Це, безумовно, призведе до зростання цін, і загалом якість товарів побутової хімії, які залишаться на полицях, буде нижчою», – зауважив Аншаков.

Імпортозаміщення по-російськи: сода замість закордонних мийних засобів
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:22 0:00


Гра з вогнем

Станіслав Бєлковський
Станіслав Бєлковський

Іноземні компанії на російському ринку пральних порошків і мийних засобів займають приблизно 75 відсотків. Політолог Станіслав Бєлковський вважає, що у нового розпорядження «Росспоживнагляду» скоріше бізнес-мотивація, аніж політична.

Бєлковський згадує про недавнє рішення влади знищувати санкційні продукти харчування. І якщо згадати про те, що в головах населення Росії зараз йде так звана битва телевізора з холодильником, то останні ініціативи влади, на думку політолога, можуть відіграти тут свою роль.

Знищення продуктів харчування сприймається населенням Росії як знущання над усіма труднощами російського народу
Станіслав Бєлковський

«Як фахівець з IT, хочу вам сказати, що телебачення, звичайно,є набагато більше технологічним явищем, ніж холодильник. І тут не треба недооцінювати ресурс путінського режиму. Але я вважаю, що демонстративне знищення продуктів харчування – це вже перебір. Це сприймається населенням Росії як знущання над усіма труднощами російського народу, які він відчував протягом своєї багаторічної історії», – зазначив Бєлковський.

Плакат учасників протесту проти спалення харчів у Росії. Санкт-Петербург, 8 серпня 2015 року
Плакат учасників протесту проти спалення харчів у Росії. Санкт-Петербург, 8 серпня 2015 року

Слід згадати, що рядок вірша, як вважають, Михайла Лермонтова, який раптово став популярним, має продовження:

Прощай, немытая Россия,
Страна рабов, страна господ,

И вы, мундиры голубые,
И ты, им преданный народ.

(Блакитні, чи, точніше, світло-сині мундири носили в Росії за царату жандарми – щось на кшталт внутрішніх військ, серед яких Окремий корпус складав тодішню політичну поліцію.)

В умовах економічної кризи і неминучого подорожчання товарів у багатьох, зокрема і в соціальних мережах, виникає запитання – як довго російський народ буде відданий своїй владі?

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG