Доступність посилання

ТОП новини

У США набирає обертів політична боротьба за президентське крісло


Джозеф Байден
Джозеф Байден

Чи висуватиме втретє свою кандидатуру Джозеф Байден – прихильник надання зброї Україні?

Офіційний Вашингтон обговорює можливу появу в перегонах за американське президентство нинішнього віце-президента США Джозефа Байдена. Якщо Байден, який вже двічі висувався на посаду президента – таки прийме рішення випробувати долю втретє – він стане серйозним конкурентом своєї однопартійниці-демократки Гілларі Клінтон. Дотепер тон президентській кампанії задавали республіканці, зокрема, мільярдер Дональд Трамп. Що принесе така зміна політичної шахівниці й чого чекати від досвідченого зубра американської політики – демократа Джозефа Байдена, який є прихильником надання зброї Україні?

У перегонах за крісло президента США сімнадцять кандидатів від Республіканської партії висловили бажання заступити на посаді Барака Обаму. З-поміж їх противників – демократів – охочих знайшлось лише четверо. При цьому беззаперечним лідером кампанії від демократів дотепер вважалась Гілларі Клінтон. Поява Байдена у виборчих списках, радше за все, стане сигналом про початок активної внутрішньопартійної боротьби. На думку аналітиків така конкуренція послабить позиції демократів.

Претендент від демократів Берні Сандерс каже, що Джозеф Байден буде дуже сильним кандидатом, проте він не впевнений як саме його кандидатура змінить політичну шахівницю виборів.

Очікується, що найпізніше про своє рішення вступити в президентську кампанію Байден має оголосити до початку жовтня, коли відбудуться перші дебати кандидатів від Демократичної партії. Але поки що робити це Байден не поспішає. Сигналами для аналітиків стали його переговори з потенційними спонсорами президентських перегонів, зустріч з «рок-зіркою» серед ліберальних демократів Елізабет Воррен і, нарешті, – обід з нинішнім президентом США Бараком Обамою за зачиненими дверима. Бажання Байдена балотуватися поставить Обаму у важку ситуацію: йому доведеться обирати кого з двох кандидатів підтримати.

Коли рівень довіри до політика падає настільки низько, ви є вразливим політиком
Ліндсі Ґрем

Сенатор і кандидат в президенти від республіканців Ліндсі Ґрем звертає увагу на вразливість Гілларі Клінтон. «Це не лише пов’язано з усією тією скандальною історією її листування, яка стала відомою громадськості. Коли рівень довіри до політика падає настільки низько, ви є вразливим політиком», – заявив Ґрем.

Опитування показують, що підтримка іншого кандидата від демократів – Берні Сандерса зростає серед виборців-демократів, навіть у ключовому для Клінтон північно-східному штаті – Нью-Гемпшир. Однак Байден для Клінтон може стати набагато серйознішим конкурентом, ніж Сандерс, – вважає політичний аналітик Стюарт Ротенберґ.

Байден може бути альтернативним кандидатом від демократів. Але навіть попри це він почав би свою кампанію з дуже слабкої позиції
Стюарт Ротенберґ

«Він може бути альтернативним кандидатом від демократів. Але навіть попри це він почав би свою кампанію з дуже слабкої позиції. Реальність полягає в тому, що ті, хто сьогодні найбільше критикують Клінтон, не є основою виборчої бази демократів. А демократичним виборцям насправді подобається Клінтон, яка репрезентує їхні погляди й цінності», – каже Ротенберґ.

Клінтон, яка перебувала на канікулах й спостерігала за політичними настроями у Вашингтоні звіддаля, вже прийняла рішення перервати свою відпустку. Схоже, що політична боротьба за крісло президента США з марафону на довгу дистанцію поступово перетворюється в біг наввипередки.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG