Доступність посилання

ТОП новини

«Голодна, немита Росія, та ще й із дамокловою сокирою над головою» (огляд соцмереж)


Соцмережі обговорюють російську летючу сокиру, санкції проти імпортованих товарів у Росії та візу для Кобзона

Вслід за продуктами під санкції в Росії потрапила побутова хімія. Соцмережі вибухнули новими жартами про реалії імпортозаміщення. Також цього тижня обговорювали створену російськими школярами летючу сокиру та візу Йосипа Кобзона до Європи.

Здавалося б, після широкого висвітлення у пресі знищення заборонених у Росії продуктів (завезених із країн, які ввели санкції проти Росії) та протестів проти такого поводження з їжею у країні, де чимало людей, м'яко кажучи, не розкошують, практику показового знищення всього неросійського мали б зменшити. Проте услід за продуктовою епопеєю з’явилася друга серія боротьби з імпортними товарами – «Росспоживнагляд» заборонив низку засобів побутової хімії та мийних засобів, що «не відоповідають нормативним вимогам, які висуваються до безпеки». Росіяни до такої новації поставилися по-різному: одні почали запасатися імпортними пральними порошками, другі кажуть, що і традиційні «дідівські» методи можна згадати, треті ж узагалі сказали, що їх таке нововведення не зачепить.

А соцмережі заполонили численні жарти про санкції, які ввела Росія, заборонені мийні засоби та абсурдність ситуації.

Дехто жартував про те, що не страшно не мати мийних засобів, страшно, що нема після чого мити тарілки, натякаючи на знищення санкційних продуктів у Росії.

Нагадаємо, фото було зроблене навесні цього року в Ставрополі під час святкування Масляної, де місцевих жителів годували млинцями просто з лопат.

«Літальна сокира. Чи летальна?»

Цього тижня в Росії проходить Міжнародний авіакосмічний салон МАКС-2015. Навряд чи він мав би таке широке висвітлення в українській пресі, якби не один цікавий експонат, який привернув увагу багатьох блогерів.

На початку тижня Володимир Путін відвідав авіасалон, де в дитячому павільйоні йому продемонстрували величезну летючу сокиру.

Фото винаходу миттєво розлетілося у соцмережах, а користувачі соцмережі мікроблогів Twitter не пропустили нагоди пожартувати над цікавим літальним апаратом.

Тут блогер натякає на невдалий запуск ракети-носія «Протон-М» 16 травня цього року, коли під час старту сталася нештатна ситуація – під час роботи третьої ступені ракети відбулося аварійне вимкнення двигунів.

«Чому Кобзон їде лікуватися в ЄС, а не в«ДНР»?»

Учора, посилаючись на слова депутата Держдуми Росії Йосипа Кобзона, Meduza повідомила про те, що він отримав медичну візу до Європи, попри санкції.

Як повідомляє сайт, Кобзон підкреслив, що візу дали завдяки втручанню президента Володимира Путіна.

Сім років тому лікарі діагностували у Йосипа Кобзона рак передміхурової залози. У 2005-му і 2008 роках йому робили операції в Німеччині. Та після того, як він потрапив до санкційних списків, таке лікування за кордоном стало для нього малодоступним. Нагадаємо, Кобзон включений до санкційних списків ЄС та Канади, але ці санкції передбачають можливість винятків.

У соцмережах уже іронізують з приводу того, наскільки правильно виїжджати за кордон лікуватися депутатові, який голосував проти іноземного усиновлення російських сиріт.

  • Зображення 16x9

    Любов Багацька

    Web/SMM-редактор програми «Схеми» (спільний проект Радіо Свобода та каналу «UA:Перший»). На Радіо Свобода з квітня 2014 року. Закінчила Інститут журналістики Київського Національного університету імені Тараса Шевченка. Займалася громадською діяльністю. Працювала літературним редактором (Видавництво «Махаон-Україна»), культурним та книжковим оглядачем. Дописувала у видання «Українська правда», «День», «Український тиждень», «Zaxid.net», «Україна молода», УНІАН, «Лівий берег», «Літературна Україна» та інші.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG