Доступність посилання

18 Грудень 2017, Київ 09:29

Ми лише чули про допомогу, яку держава нібито хоче довезти в окуповані райони – Ровінський


Чорнухине: місцеві жителі оримують гуманітарну допомогу (архівне фото)

«Потреба у продуктах харчування, медикаментах не опускається нижче за 50 відсотків» – представник Гуманітарного штабу Ахметова

Українці, які опинилися у підконтрольних сепаратистам районах Донбасу, потерпають від дефіциту продовольства та медикаментів, визнають у Гуманітарному штабі Ріната Ахметова – одній із небагатьох недержавних організацій, якій вдається доправляти допомогу по обидва боки фронту. Як організована допомога жителям зони АТО та чого вони найбільше потребують, Радіо Свобода розповів Максим Ровінський, керівник департаменту зовнішніх комунікацій Гуманітарного штабу Ріната Ахметова.

– Крім штабу Ахметова, допомогу доправляють міжнародні організації. Звісно, вони не можуть порівнюватися за обсягом (допомоги – ред.). На сьогодні гуманітарний штаб щомісяця видає продуктові набори близько 500 тисячам людей. Допомогу доправляють як за лінію зіткнення, так і в міста на підконтрольній Україні території, де живуть переселенці, а також у міста на лінії вогню. Є в нас така категорія – міста, які де-факто підконтрольні Україні, але реально Україна там не піклується про жителів.

– В чому полягає основний дефіцит у цих населених пунктах – і на лінії вогню, і на територіях, наразі підконтрольних угрупованням «ДНР» та «ЛНР»?

Кожен другий житель каже, що потребує або їжі, медикаментів або засобів гігієни

– Ми щокварталу проводимо дослідження. У нас є гуманітарна мапа, яка показує, що потреба у продуктах харчування, медикаментах не опускається нижче за 50 відсотків, інколи – сягає вище. Потреби в засобах гігієни – близько 40 відсотків. Це дослідження проводиться на непідконтрольних Україні терторіях. Кожен другий житель там каже, що він потребує або їжі, або медикаментів, або засобів гігієни.

– Щодо завезення гуманітарної допомоги саме на окуповану територію: чи стикаєтеся ви з труднощами, коли намагаєтеся доправити вантажі на таку територію?

У жовтні для того, щоб доправити одну машину з гуманітарною допомогою, необхідно було оформити 4 документи, зараз кількість зросла до 18

– Ми стикаємося з труднощами, але їх можна розділити за часом. Перша: якщо рік тому восени, у жовтні, для того, щоб доправити одну машину з гуманітарною допомогою, необхідно було оформити 4 документи, то зараз кількість зросла до 18. Друга складність: ми залежимо від інтенсивності бойових дій. Якщо блокпост закритий, триває бій, очевидно, що ніхто не можу проїхати – ні міжнародні оганізації, ні ми. Крім того ви, мабуть, памʼятаєте дуже гучні блокування взимку. На щастя, зараз цього немає. У нас є проблема з доставкою ліків. На жаль, ті правила і закони, які діють зараз, не дозволяють ані нам, ані міжнародним організаціям зрозуміти, як доправити ліки на непідконтрольні території для мирних жителів.

– Кілька місяців тому уповноважений президента Ірина Геращенко казала, що урядову допомогу не пропускають на окуповану територію саме бойовики. Чи є у вас проблеми саме з представниками збройних угруповань?

– Я розділю Ваше запитання на дві частини. Перша: перепрошую, але ми лише чули про допомогу, які нібито хтось від імені держави хоче, але не може довезти. Ніхто її не бачив навіть на фотографіях, на жаль. По-друге, якщо туди везти допомогу і документи оформлені з боку України, їх перевіряють і немає ніяких проблем. Туди ми заїжджаємо і найчастіше теж не маємо проблем, тому що ці люди розуміють, що допомога йде мирним жителям, які живуть на цій території.

На цю ж тему:

31.08.2015
Життя в окупації: дорого і голодно

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG