Доступність посилання

ТОП новини

Українську освіту в Луганську не скасували, але скоротили


Вчитися будуть за «тимчасовими державними стандартами»

В окупованому Луганську починається новий навчальний рік у «всіх школах, крім розбомблених» та за новими програмами. Про це Радіо Свобода повідомили в адміністрації окупованого бойовиками міста. Заступниця голови адміністрації Луганська повідомила, що українську освіту в «ЛНР» не скасовано, але кількість класів була зменшена.

Понад 30 тисяч школярів та дітей дошкільного віку повернуться до своїх шкіл та дитячих садків у Луганську, повідомила Радіо Свобода заступниця голови адміністрації міста Антоніна Кузьменко. За її словами, відкриються всі школи, крім тих, що «були розбомблені».

«Нормально в нас іде підготовка до навчального року. Відкриваємо всі школи, крім розбитих, розбомблених. А так… діти ідуть із великою радістю до школи. В нас буде нова програма, тож підручників ще не вистачає», – повідомила представниця адміністрації.

Її колега, яка безпосередньо відповідає за питання освіти в адміністрації окупованого міста, Марина Воротникова назвала офіційні цифри.

«Ми відкриваємо 54 школи і 57 дитячих садків, а також 10 позашкільних установ. У школах – близько 21 тисячі дітей, у дитячих садках – 9,7 тисячі і в позашкільних закладах – понад 15 тисяч дітей, в гуртках, секціях, спортивних школах», – пояснила Воротоникова.

Щодо програм, то вони, за її словами, будуть нові, «затверджені ЛНР», а от підручників для нової програми ще не вистачає.

«Підручники отримали 1-4-ті класи та 10-11-ті, до кінця місяця мають отримати всі інші. Вчитися будуть за «тимчасовими державними стандартами», – сказала чиновниця луганської адміністрації. Через поганий зв’язок із Луганськом не вдалося з’ясувати, чим нова програма відрізняється від старої.

Щодо української мови, то вона, за словами Марини Воротникової, залишилася у програмах, але в скороченому вигляді.

«В учбових планах в нас українська мова вивчається, є українські класи і навіть школа з українською мовою викладання. Все це зберігається, трохи менше, але не набагато», – запевнила чиновниця «ЛНР».

  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG