Доступність посилання

ТОП новини
14 Листопад 2018, Київ 10:33

Політики формують відкриту опозицію Порошенку (огляд преси)


Kоманді президента протистоятиме не лише ресурс Ігоря Коломойського, а й ресурс інших олігархічних сил

З подій останніх днів, надто ж тих, що відбулися біля Верховної Ради, газета «День» виокремила низку тенденцій. Журналісти переконані, що дискредитація об’єднання «Свобода», яке і без того слабко представлене в парламенті, навряд чи була вигідна комусь. Швидше, ця сила виступила інструментом для запуску вкрай небезпечного механізму. По-перше, вкотре виникло питання про роль добровольчих батальйонів у тилу. По-друге, резонанс трагедії став тлом для істерики політичних спікерів і відповідних передвиборчих дивідендів. Натомість, тема змін до Конституції відійшла на інший план. Ще одна тенденція, на думку газетярів, та, що у Раді йде формування відкритої опозиції президентові. У цьому плані ситуативна співпраця Радикальної партії з дніпропетровською командою «Укропу» може вилитися в союз, що протистоїть владі. Фракція «Самопомочі», главу якої Андрія Садового нещодавно прокуратура запрошувала на бесіду, може замкнути коло опозиції. Таким чином, команді президента протистоятиме не лише ресурс Ігоря Коломойського, а й ресурс низки інших олігархічних сил. З іншими останніми тенденціями в політиці «День» знайомить у статті «Ціна політичних дивідендів».

За останніми даними СБУ, в полоні бойовиків на Донбасі досі залишаються 150 українських солдатів. Переговори щодо звільнення полонених ідуть щодня, і вже звільнені близько 2900 воїнів. Однак, переговорний процес пов'язаний з низкою труднощів. Газета «Сегодня» розповідає про головні проблеми, які заважають Україні вернути додому своїх бійців. Зокрема, як зазначає видання, великою проблемою є розрізненість керівництва бойовиків. Адже полонені перебувають не лише у псевдовлади «ДНР» і «ЛНР», а ще й у польових командирів. Їх тримають, як обмінний фонд, і навіть намагаються іноді продавати родичам. Також зробити ведмежу послугу українським військовим може і зайва героїзація заручників, адже домовитися про звільнення, наприклад, кіборга куди складніше, ніж про звільнення звичайного солдата. Докладніше «Сегодня» розповідає в статті «Вийти на свободу заважає героїзація».

Газета «Голос України» переконує, що основа української корупції в тому, що політичні партії, які приходять до влади, фінансуються у непрозорий спосіб – олігархічними кланами або бізнесменами, які потім через політику намагаються компенсувати ці витрати. Запровадження фінансування партій із бюджету – це ключова вимога до прозорості в політичному процесі. Така норма є в більшості європейських країн, а незабаром вона може з'явитися і в Україні. Відповідний проект закону вже ухвалений у першому читанні. Утім, автори документа – група народних депутатів та експерти – побоюються, що політичні осередки чинитимуть спротив ухваленню в цілому. Формальна причина завжди одна й та сама: брак грошей у бюджеті. А справжня, на думку експерта газети, полягає в тому, що залежність партій від олігархів – це дуже комфортно. Насправді ж, як наголошує видання, фінансування з держбюджету – це мізерна сума порівняно з тим, скільки мільярдів було витягнуто «партійними спонсорами» з кошторису. Для кожного виборця це коштуватиме одну гривню на місяць, підрахували експерти газети «Голос України».

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG