Доступність посилання

ТОП новини

Кремль починає торгуватися (огляд преси)


У Росії заговорили про обмін Надії Савченко на впійманих на Донбасі російських ГРУшників

Нова Воєнна доктрина України може стати основою для створення сил оборони нового типу, констатує газета «День». Серед негативів доктрини видання називає те, що вона не проголошує курс на повну професійну армію, а лише на «збільшення професійної складової у війську». Головним супротивником визначена Росія. Експерт «Дня» вважає, що ця доктрина засвідчила: Петро Порошенко дещо змінив свої погляди на воєнний важіль держави взагалі. Адже упродовж тривалого часу він вагався – чи варто робити головні ставки на воєнний чинник і документально це закріплювати. Бо досі він спирався здебільшого на політико-дипломатичні важелі. Заголовок статті «Росія – противник. Офіційно».

Натомість, як наголошує в газеті «Факти» російський опозиційний політолог Андрій Піонтковський, на всякі термінологічні ігри та компроміси з Росією, що не загрожують цілісності України, Петро Порошенко повинен йти, бо офіційному Києву треба зберегти своїх західних союзників. Адже без союзу з цивілізованим світом Україна не зможе виграти цю війну.

А тим часом у Росії заговорили про обмін Надії Савченко на впійманих на Донбасі російських ГРУшників. Однак, як пише газета «Україна молода», обмін можливий лише після винесення вироків і українці, і двом росіянам. Водночас «розмова про обмін – це може бути черговим окозамилюванням», попереджає видання. Такі «пропозиції» закидалися в ЗМІ з моменту викрадення Надії. Це може бути гра, щоб не було реального правосуддя щодо російських військових. Україна знову втрачатиме час, тоді як російська пропаганда виграватиме на Заході в інформаційній війні, переконує «Україна молода» у статті «Кремль починає торгуватися».

Газета «День» стверджує, що Київ – одне з найбрудніших міст Європи. Концентрація шкідливих речовин у повітрі, забруднення поверхневих та підземних вод, накопичення сміття, діяльність підприємств, в тому числі й небезпечних, захоронення відходів – це причини створювати і реалізовувати в столиці дієву програму порятунку довкілля, наголошує газета.

  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG