Доступність посилання

ТОП новини

Військовий кореспондент Сергій Лойко написав роман про Донецький аеропорт


Українцям презентували книгу Сергія Лойка «Аеропорт»
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:11 0:00

Потрібне не вишиватницько-патріотичне висвітлення війни, а правдиво-патріотичне – «кіборг»

3 вересня в Українському домі презентували роман Сергія Лойка «Аеропорт». Автор – єдиний іноземний кореспондент, який був в Донецькому аеропорту. У рамках написання роману Лойко записав понад 40 годин інтерв'ю з «кіборгами». Багато з них стали військовими консультантами роману.

Російський журналіст Сергій Лойко отримав у США низку журналістських нагород за свої матеріали з України. Як зазначив сам автор, роман «Аеропорт» – це не хроніка, а художній вимисел, побудований на реальних фактах. За сюжетом книги, разом з кіборгами в аеропорту перебуває американський фотограф, який переживає цю війну як особисту драму. Через нього читач може побачити всю історію від Майдану до знищення аеропорту. На батьківщині, у Росії, його часто звинувачують у відсутності патріотизму, говорить Лойко.

Сергій Лойко
Сергій Лойко
Вони вважають, що патріотизм – це любов до влади
Сергій Лойко

«Вони вважають, що патріотизм – це любов до влади. Я люблю свою батьківщину, я пишаюсь нею, але з кожним днем стає все менше приводів для гордості. Тому що все перевертається з ніг на голову, але Росія велика країна в тому сенсі, що вона може очиститися, і вона кілька разів уже це робила», – говорить Лойко.

Цей роман вплине на багатьох, вважає «кіборг» Сергій Танасов, один з головних воєнних консультантів книги. Але найголовніше, що тут переданий дух справжнього українського солдата, справжнього захисника своєї батьківщини, говорить він.

Я читав цю книгу, і знову всі мої друзі були переді мною
Сергій Танасов

«Я читав цю книгу, і знову всі мої друзі були переді мною. Якщо ви будете читати її, ви проникнетеся взагалі всією останньою частиною історії України. Що ж стосується аеропорту – ви побуваєте там разом з нами», – говорить Танасов.

Сергій Танасов у Донецькому аеропорту (фото Сергія Лойка)
Сергій Танасов у Донецькому аеропорту (фото Сергія Лойка)

Хочеться, щоб з автора в подальшому брали приклад українські медіа, говорить «кіборг» Ігор Андрухов. Як у плані художніх творів, так і в кінематографі, і взагалі, щоб висвітлення було якомога більш чесним, щоб усе було прозоро, наголошує «кіборг».

«І головне, щоб не були забуті хлопці, які поклали свої життя, щоб про них пам’ятали. Бо, як то кажуть, «герої не вмирають перші два дні»… Щоб у нас не було, як після Афгану, коли люди в підворітті збирають копійки», – каже Андрухов.

Ще один «кіборг», Михайло Кучеренко, теж висловив сподівання, що книга «Аеропорт» допоможе розповісти правду про цю війну.

Нам зараз конче потрібне не вишиватницько-патріотичне висвітлення подій цієї війни, а максимально чесне, правдиво-патріотичне
Михайло Кучеренко

«Ця війна, яка зараз триває, незважаючи на всі перемови і перемир’я, вона більше інформаційна. І Україна цю війну явно не виграє. Нам зараз конче потрібне не вишиватницько-патріотичне висвітлення подій цієї війни, а максимально чесне, правдиво-патріотичне висвітлення. Я сподіваюся, що книга допоможе розповідати правду про цю війну», – зазначає він.

Під час презентації Сергій Лойко також озвучив уривки з роману, зокрема, про російську матір, яка дізналася, що її син воював проти України і загинув.

Головна лінія роману розгортається протягом останніх п'яти днів з більш ніж 240-денної оборони аеропорту. Це той період, коли автор безпосередньо був у бойових умовах поряд з українськими військовими.

На цю ж тему:

28.08.2015
Через обʼєктив війна вже не здається такою страшною – «кіборг» «Багдад»

У Києві презентували фотокнигу бійця Руслана Боровика про події в Донецькому аеропорту далі

13.08.2015
Ніхто не скаже, що аеропорт захищали дарма – «кіборг» Вадим

«Терористи влаштували нам засідку у відкритому полі» далі

13.08.2015
LifeNews знімала «захоплення» аеропорту, інсценуючи події – боєць Ігор

«Кожну їхню спробу штурму із залученням живої сили, наша артилерія дуже вміло і щільно «клала»» далі

07.08.2015
«Солдати в аеропорту готові були віддати життя» – капелан Кравець

«П’ять днів артилерія і танки розстрілювали аеропорт і вежу» далі

06.08.2015
ОБСЄ заїжджали на 15 хвилин чаю попити, а лиш виїдуть – «жара» – «кіборг» Немиренко

«Було дуже страшне відчуття холоду, коли тіло промерзає до кісток» далі

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG