Доступність посилання

ТОП новини

У Криму вже значний відсоток нових жителів, завезених путінським режимом – Сенченко


Андрій Сенченко
Андрій Сенченко

«Є відсоток людей, завезених із Бурятії, з Середньої смуги. Вони взагалі не розуміють, що таке Крим»

Серед населення окупованого Криму лише 20 відсотків – затяті прихильники Росії, значним на півострові вже є відсоток нових жителів, завезених у Крим уже після анексії. Про це в інтервʼю Радіо Свобода розповів колишній народний депутат України, кримський політик і економіст Андрій Сенченко. За його словами, українці продовжують їздити на півострів, але переважно – не відпочивати, а навідати родичів чи майно.

ЗАВАНТАЖИТИ

– Думаю, що потоку відпочивальників з України все-таки немає. Є тут люди, які приїжджають за сімейними обставинами. У багатьох жителів материкової України є нерухомість в Криму, вони змушені якось стежити за тим, що з цією нерухомістю відбувається. Але говорити про організований потік в окупований Крим не доводиться. Мабуть, перше і найголовніше, що відштовхує людей, – це російська воєнщина і, власне, окупація Криму. І взагалі: якщо говорити про туристів – не лише з України, а й із будь-якої іншої цивілізованої країни, – це щоденне відчуття душної атмосфери окупації взагалі несумісне з відпочинком.

– Чи маєте Ви дані, скільки туристів із материкової України приїхали цього літа до Криму?

Ті, хто їздить за сімейними обставинами, хто має майно на території Криму – це потік, який існуватиме завжди. Він жодним чином не пов’язаний із відпочинком

– Повірте, навіть просто обговорювати ці цифри немає сенсу. Загальна кількість людей, які, за даними прикордонної служби, заїжджали туди, сягає умовно 100 тисяч людей. Але більшість із них – ті, хто їздить за сімейними обставинами, може, діти вчаться і батьки приїжджають або навпаки, і, хто має майно на території Криму. Це – потік, який існуватиме завжди. Він жодним чином не пов’язаний із відпочинком. А на відпочинок до Криму ми будемо повертатися тоді, коли його повернемо.​

– Як жителі півострова зараз ставляться до українців, які приїжджають із материка?

Є відсоток людей, завезених із Бурятії, з Середньої смуги. Вони взагалі не розуміють, що таке Крим, Україна

– У Криму ситуація змінюється. Там є, можливо, 20 відсотків місцевої публіки із «повернутими мізками». Їх не виправиш. Більшість – це люди похилого віку. Але вже є досить великий відсоток людей, завезених путінським режимом – начебто нових жителів Криму. Вони взагалі не розуміють, що таке Крим, Україна. Їх завезли з Бурятії, з Середньої смуги – одним словом, колоністи. Але я переконаний, що весь цей прошарок кримського суспільства після завершення окупації роз’їдеться по домівках.

«Чи варто їхати до окупованого Криму?» – на цю тему в ефірі Ранкової Свободи говорили також і Володимиром Притулою, керівником кримського проекту Радіо Свобода, зокрема – сайту «Крим. Реалії». Прослухати ефір можна нижче:

ЗАВАНТАЖИТИ

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG