Доступність посилання

ТОП новини
22 Жовтень 2018, Київ 08:49

Час на імітацію бурхливої діяльності стрімко спливає – експерт


Засідання Кабінету міністрів України

Євген Магда: «Процес ротації уряду в українських реаліях делікатно-болісний»

Київ – Уряду потрібна не чергова ротація, а переформатування, внаслідок якого до Кабінету міністрів мають прийти українські «бельцеровичі» – професіонали, готові провести непопулярні реформи і згодом піти з великої політики. Так політичний експерт Євген Магда прокоментував в ефірі Радіо Свобода ймовірність реформування українського уряду. На думку експерта, заяви народних депутатів про необхідність скорочення кількості міністрів і міністерств дають надію на те, що уряд нарешті перестане бути предметом політичного компромісу і сконцентрує команду виключно професіоналів.

Час на імітацію бурхливої діяльності стрімко спливає – експерт
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:05:38 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ
Євген Магда
Євген Магда

​– Не виключено, що уже в понеділок ввечері відбудеться зустріч президента з лідерами фракції. Але взагалі процес ротації уряду в українських реаліях делікатно-болісний. Насамперед тому, що потрібно мати 226 голосів за звільнення певних осіб, а потім не менше, ніж 226 – за призначення. З цим можуть бути певні складнощі.

Шанси на те, що ми отримаємо не уряд політичних квот, а уряд професіоналів та уряд відповідальності, зростають

Показово, що в інтерв’ю одному з видань відомий парламентарій Ігор Кононенко, якого називають сірим кардиналом фракції «Блок Петра Порошенка», виступив за скорочення кількості міністерств і відповідно міністрів. Водночас лідер фракції «БПП» Юрій Луценко виступив за скорочення кількості парламентських комітетів. Як відомо, кількість парламентських комітетів і кількість посад в уряді в українських реаліях досить часто було предметом політичного компромісу. Отже, якщо дійсно буде зменшена кількість міністрів, то шанси на те, що ми отримаємо не уряд політичних квот, а уряд професіоналів та уряд відповідальності, на мою думку, зростають.

– Чи на часі зараз кадрові зміни в уряді? По-перше, наближаються місцеві вибори, по-друге, час вже подавати до парламенту проект бюджету на наступний рік. Чи не завадять кадрові перестановки бюджетному процесу?

Немає змін, немає реформ, які люди можуть побачити та відчути

– Як на мене, зміни в уряді вже перезріли, бо про них почали говорити ще навесні. Казали, що зроблять влітку. Влітку казали, що будуть робити восени. Але немає змін, немає реформ, які люди можуть побачити та відчути. Хіба за виключенням появи патрульної поліції і її активного поширення в обласних центрах. Але однією патрульною поліцією дуже важко задовольнити потреби українських громадян в перетвореннях, реформах, тому зміни якраз на часі. А що стосується бюджетного кодексу, то, на жаль чи на щастя, український уряд не завжди його дотримується в цих питаннях.

– Тобто проблема в тому, що з одного боку, немає реформаторів, які б справді знали і вміли впроваджувати реформи. З другого – немає згоди всередині коаліції, а також на рівні прем’єр-міністра і президента, кого призначити на певні посади?

Україні потрібні свої «бельцеровичі» не лише в сенсі змісту реформ, а в сенсі відданості реформам

– Оскільки «Народний фронт» відмовився від участі в місцевих виборах, значить Арсеній Яценюк зосередився на роботі прем’єра. Отже, між фракцією «Народного фронту» і фракцією «Блоку Петра Порошенка» має сформуватися певний консенсус стосовно ротації уряду. Очевидно, що Арсеній Яценюк (прем’єр-міністр – ред.), Арсен Аваков (міністр внутрішніх справ – ред.), Павло Петренко (міністр юстиції – ред.), Ганна Онищенко (міністр Кабінету міністрів – ред.) залишаться, бо це люди прем’єра. Але наскільки будуть змінювати інші міністерства, чи будуть їх скорочувати – це питання дискусійне. Я думаю, що на часі не лише квоти, бо квотний принцип давно вже себе дискредитував у повному обсязі, а потрібно призначати професіоналів. Україні потрібні свої «бельцеровичі» не лише в сенсі змісту реформ, а в сенсі відданості реформам. Люди повинні провести дійсно непопулярні перетворення і на якийсь час піти з великої політики, усвідомлюючи, що вони дійсно будуть міністрами «уряду камікадзе».

– На вашу думку, парламентська більшість, президент, прем’єр вже дозріли до необхідності призначення фахівців не за принципом лояльності, а за професіоналізмом?

Осінь цього року показуватиме, що для імітації більше немає місця в українській політиці

– Я би дуже хотів, щоб парламентська більшість до цього дозріла, оскільки ситуація в Україні потребує рішучих дій. Час на імітацію бурхливої діяльності дуже стрімко спливає, і осінь цього року показуватиме, що для імітації більше немає місця в українській політиці. Тим більше, на тлі місцевих виборів.

– Чи можливе потрапляння в уряд, у відомства чи держкомітети представників не коаліції, а, скажімо, з «Опозиційного блоку», депутатських груп «Воля народу» чи «Відродження»?

– Ні, я не вважаю зараз таке за можливе. Думаю, в Україні достатньо людей фахових і підготовлених, які не мають політичної забарвленості і готові працювати на відповідних посадах в уряді.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG