Доступність посилання

ТОП новини
17 Січень 2019, Київ 07:17

Яценюк реформуватиме податкову за прикладом поліції


Shutterstock

Одночасно треба змінювати не лише податківців, а й систему сплати податків – економіст Дубровський

Київ – Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк вимагає, щоб Державна фіскальна служба на місцях була розформована, а потім сформована наново – аналогічно до того, як здійснюється набір до нової поліції. Підприємці та експерти вітають подібну ініціативу, однак зазначають, що одночасно з новим складом треба змінювати саму податкову систему, зокрема, спростити адміністрування податків.

Яценюк реформуватиме податкову за прикладом поліції
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:51 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Арсеній Яценюк
Арсеній Яценюк

Виступаючи на засіданні уряду, Арсеній Яценюк зажадав докорінної реорганізації Державної фіскальної служби. Він зазначив, що просто зміна керівництва не призводить до ефективної діяльності ні державної фіскальної служби, ні митниці, ні будь-якого державного органу. Відтак необхідно змінювати загалом ставлення до платників податків. Найкращим прикладом для наслідування прем’єр-міністр вважає новостворену поліцію.

Повинна бути затверджена повністю нова структура Державної фіскальної служби, всіх вивести за штат
Арсеній Яценюк

«Повинна бути затверджена повністю нова структура Державної фіскальної служби, всіх вивести за штат. Набір на керівника області, району, як фіскальної служби, так і митниці, так і поки що податкової міліції, яка повинна бути ліквідована, в такому самому форматі як набір здійснюється на національну поліцію: тести, прозорий конкурс», – заявляє Арсеній Яценюк. Прем’єр закликав керівництво Фіскальної служби залучити бізнес-омбудсмена, широку громадськість та підприємців до обговорення ініціативи.

Податки не високі, але складні

Володимир Дубровський
Володимир Дубровський

Підприємці та експертне середовище загалом схвально оцінюють урядову ініціативу щодо докорінної реформи податкової служби. За словами експерта податкової групи Реанімаційного пакету реформ Володимира Дубровського, чинна податкова служба створювалася насамперед як репресивна структура.

Азаров запровадив бонуси працівникам податкової залежно від того, скільки штрафів вони наклали і якого розміру
Володимир Дубровський

«Президент Кучма, коли утворив податкову, то призначив головою цієї служби пана Азарова, який запровадив бонуси працівникам податкової залежно від того, скільки штрафів вони наклали, і якого розміру ці штрафи. Під все це створили закони, які дозволяли і дозволяють будь-який бізнес розірвати», – зазначає він.

Утім, як наголошують підприємці та експерти одночасно треба реформувати саму податкову систему. Адже саме чинна система сплати податків дозволяє податківцям тиснути на бізнес. Зокрема, підприємці зазначають, що податки в Україні не можна назвати високими, але натомість складною є система адміністрування податків.

Якщо не змінити систему, то нею знову зловживатимуть – експерт

Володимир Дубровський також погоджується, що кадрова реформа не спрацює без реформи системи сплати податків. І навпаки – саме чинна система сплати податків дозволяє зловживання з боку податківців. Тож, заміна кадрів без заміни правил також не дасть ефекту.

Купили вони ці посади для того, щоби повернути собі вкладені гроші за допомогою здирництва
Володимир Дубровський

«Якщо змінити саму систему і залишити людей, то – будемо відверті – багато хто із цих людей просто купив собі посади. І купили вони ці посади не для того, щоби сидіти і тупо виконувати бюрократичну роботу, а для того, щоби повернути собі вкладені гроші за допомогою здирництва. Якщо замінити лише людей, але не змінити систему, то, по-перше, знову прийдуть, які вміють і хочуть надалі нею зловживати. По-друге, і бізнес звик працювати із податковими органами не дуже чесно, бо система це дозволяє», – пояснює експерт.

За словами Володимира Дубровського, важливо зробити так, аби підприємець не мав потреби вступати в особисті контакти із податківцями та їхніми керівниками. Задля цього треба найкращі риси спрощеної системи сплати податків поширити на загальну.

За рейтингом Світового банку, минулого року Україна на 16 пунктів покращила умови підприємницької діяльності та увійшла до першої сотні країн за легкістю ведення бізнесу.

  • 16x9 Image

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG