Доступність посилання

ТОП новини

Угорщину критикують за суворе ставлення до біженців


Поранений внаслідок сутичок з угорською поліцією біженець на угорсько-сербському кордоні. 16 вересня 2015 року
Поранений внаслідок сутичок з угорською поліцією біженець на угорсько-сербському кордоні. 16 вересня 2015 року

«Цих агресивних людей ми ніколи не пустимо до Угорщини навіть із метою транзитної поїздки» – угорський міністр

Угорщина – Угорська влада стала об’єктом гострої критики у світі через події на угорсько-сербському кордоні 16 вересня, де поліція застосувала проти біженців сльозогінний газ і водомети, щоб не пустити мігрантів на територію Угорщини. Проте офіційні представники цієї країни закликали Євросоюз і міжнародну спільноту об’єднати зусилля задля вирішення міграційної кризи, а не шукати винних.

Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:51 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

У перебігу зіткнення на малому перехідному пункті «Реске 2-Горґош» у середу було поранено понад 100 цивільних осіб, 2 дітей, 20 угорських правоохоронців а також кількох представників закордонних мас-медій. Утім, речник угорського уряду Золтан Ковач заявив, що заворушення були спровоковані мігрантами.

«Вони пред’явили ультиматум, тобто свідомо і наперед обдумано напали на угорських поліцейських і прикордонників. Журналістам у перших лавах заворушників нема чого робити, про це знають усюди по всьому світі. Отож правоохоронці не мають змоги робити різницю між сотнями нападників. Тому повна відповідальність за подальші наслідки лягає на представників мас-медій», – заявив Ковач.

Стіни не зупинять мігрантів

До Будапешта приїхав Дімітріс Аврамопулос, комісар із питань міграційної політики ЄС. Після розмови з офіційними представниками угорського уряду він виступив на прес-конференції.

За його словами, стіни не зупинять мігрантів, а лише допоможуть повернути в інший бік. Грецький політик дав зрозуміти, що закриття сербсько-угорського кордону підштовхнуло біженців податися до Хорватії, щоб відтак, оминувши транзитом цю країну, а також Словенію та Австрію, дістатися Німеччини. Він нагадав, що переважна більшість біженців є сирійцями, які шукають прихистку. Через це моральний обов’язок європейців – надати цим людям таку підтримку, вважає Дімітріс Аврамопулос.

Однак міністр закордонних справ Угорщини Пейтер Сійярто на підвищених тонах відкинув критику на адресу угорських силовиків: «Цих агресивних людей (біженців, – ред.) ми ніколи не пустимо до Угорщини навіть із метою транзитної поїздки. Угорщина захистить себе і свої кордони за допомогою нашої поліції та прикордонників».

Сійярто знову закликав Євросоюз спільними силами захистити кордони Греції, до якої масово прибувають нелегальні мігранти з багатьох країн Азії та Африки. Він також висловився за те, щоб Європа взяла на себе фінансування таборів біженців на Близькому Сході, а якщо треба, то й створити нові у цьому регіоні.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG