Доступність посилання

ТОП новини
16 Листопад 2018, Київ 18:19

Селфі зі знищеною на Донбасі технікою противника скасують (огляд преси)


У Міноборони хочуть переглянули умови виплати коштів за знищену техніку ворога

Завдання, які ставить перед собою Росія, набагато глибші, ніж ті, про які говорять російські високопосадовці, переконує газета «День». Кремль вважає, що нині утворилися дуже сприятливі умови для швидкого відновлення колишньої могутності і впливу. Тому Москва хоче подати себе як ледь не єдиного рятівника Близькосхідного регіону та всього світу. Путін вважає, що ставки зростають і у відповідь він чекає нормалізації відносин із Заходом, зняття санкцій. Головне, щоб Москву знову допустили до клубу цивілізованих держав і взяли до G8. Тому господар Кремля намагається пролонгувати існування свого режиму й довести, що Росія міцна і її потрібно не лише поважати, але й боятися та враховувати всі її забаганки: як на Близькому Сході, так і по всьому світі та Україні зокрема. Путіна не покидає мрія, що Захід може розміняти Україну на внесок Росії у боротьбу із угрупованням «Ісламська держава» і тероризмом на Близькому та Середньому Сході. На цьому «День» наголошує в статті «Кремль почав пошук виходу з пастки, або Про те, що стоїть за перекиданням російських військ до Сирії».

У цьому ж числі експерт «Дня», коментуючи баталії довкола ухвалення в парламенті змін до Конституції, наголошує, що нині обставини не дозволяють Києву ігнорувати думку союзників. Зневага до них могла б мати катастрофічні наслідки. До того ж ті, хто критикує зміни до Основного закону, не пропонують якогось альтернативного реалістичного рішення. І чудово усвідомлюють, що своїми діями лише можуть загострити і без того нестійку ситуацію. Або вони хочуть загострення, або їх це не хвилює, або вони не думають про наслідки. І невідомо, що гірше. Про це видання пише у статті «Про робочі інструменти свободи».

Від початку війни на Донбасі військовослужбовці за безпосередню участь у бойових діях отримали понад 60 мільйонів гривень. Ще 767 тисяч гривень вони заробили за знищену військову техніку противника. Однак, як інформує газета «Сегодня», в Міноборони хочуть переглянули умови, за якими солдатам виплачуватимуться гроші за знищену техніку ворога. Зокрема, там планують скасувати норму про те, що військові повинні фотографувати знищену техніку. Однак чиновники поки не озвучили, яким чином солдати будуть звітувати про трофеї після скасування цієї норми. Докладніше про це йдеться в статті «Селфі з технікою скасовують».

Незважаючи на початок передвиборної кампанії, головною новиною тижня для більшості українців стала зупинка мобілізації, переконує газета «Сегодня». З одного боку, це може означати, що влада бачить шляхи завершення конфлікту на Донбасі (або хоча б його гарячої стадії). Різке ослаблення бойових дій та відсутність втрат після голосування 31 серпня по Конституції – тому підтвердження. При цьому, як пише видання, дипломатичні бої навколо Донбасу за останні дні навіть посилилися, але краще ці бої, ніж ті, під час яких убивають.

«Газета по-українськи» наголошує на необхідності якнайшвидшого впровадження в дію нещодавно ухваленого Закону про держзакупівлі. Адже він допоможе заощадити державі кілька десятків мільярдів гривень. СБУ стверджує, що раніше тут крали від 30 до 50 мільярдів гривень на рік. Найбільше – в енергетичному й транспортному секторі. Закон не є панацеєю від корупції, зазначає видання. Але тепер брати участь у закупівлях зможуть більше учасників. Процедура стане прозорою. З’явиться реальна конкуренція, яка стане запобіжником від корупції, наголошує «Газета по-українськи».

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG