Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 13:14

Казахстанська журналістка здивувалася занесенню її до санкційного списку України


Журналістка з Казахстану Ольга Коваленко висловила здивування, що опинилася в переліку нових осіб, проти яких Україна застосовує санкції.

Коваленко, яка є керівником представництва російського агентства «РІА «Новості» в Казахстані, заявила Радіо Азаттик, казахстанській службі Радіо Свобода, що ніколи не писала статей про Україну і не висловлювала своєї думки про події в цій країні і найближчим часом не має наміру цього робити.

За її словами, вона бувала в Україні ще 6 чи 7 років тому на дводенному форумі журналістів і відтоді її з Україною ніщо не пов’язувало.

Вона заявила, що хотіла б отримати якісь офіційні пояснення з приводу того, чому її й низку інших журналістів «неправдиво» звинуватили в Україні.

У середу, 16 вересня президент України Петро Порошенка підписав указ, яким було введене в дію рішення Ради національної безпеки і оборони про запровадження українських санкцій проти додаткових фізичних та юридичних осіб через їхню причетність до дестабілізації в Україні, бо вони, за текстом указу, становлять «дійсну або потенційну загрозу для національних інтересів, національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України».

У новому списку опинилося понад сорок осіб, представлених як журналісти чи блогери. Серед них кілька працівників відомих західних засобів інформації, а також журналісти з Росії, іноземні працівники російських ЗМІ і представники російськомовних чи проросійських засобів інформації з інших країн. Невідомо точно, наскільки правдиво стосується всіх їх визначення як «журналіст» чи як «блогер».

Вони були наведені в санкційному переліку в розділі «Міжнародні спостерігачі» на «виборах» у Донецькій та Луганській областях і «референдумі» в Автономній Республіці Крим» – ідеться про «референдум», влаштований російськими окупантами щодо «вступу Криму до складу Росії», і незаконні «вибори», які влаштували минулої осені сепаратисти з угруповань «ДНР» і «ЛНР» за підтримки Росії й на порушення Мінських домовленостей. Так само достеменно не відомо, чи дійсно всі особи з цієї частини переліку, а їх там було 86, були такими «спостерігачами», чи порушили українське законодавство іншим чином – наприклад, незаконним в’їздом на тимчасово окуповані території.

У четвер, 17 вересня, після міжнародної критики РНБО вирішила вилучити з санкційного переліку шість журналістів відомих західних засобів інформації – двох британців і росіянина з британської телерадіокорпорації «Бі-Бі-Сі», двох іспанських і одного німецького журналіста. Але ще один іспанський журналіст, Сесар Відаль, у списку залишився – в РНБО нагадали, що він був «спостерігачем» на незаконному «референдумі» у Криму на початку його окупації навесні 2014 року.

Усього в первісній версії переліку, ще до вилучення згаданих шести журналістів, було 388 фізичних осіб і 105 юридичних. Це вже другий такий український санкційний список.

XS
SM
MD
LG