Доступність посилання

ТОП новини

На адмінкордоні з Кримом продовжують накопичуватись вантажівки – прикордонники


«Продовольча блокада» Криму, пропускний пункт Чаплинка, 20 вересня 2015
«Продовольча блокада» Криму, пропускний пункт Чаплинка, 20 вересня 2015

Перед блокпостами активістів на адміністративному кордоні з Кримом продовжують накопичуватись вантажні автомобілі. Про це у неділю, 20 вересня, у коментарі «Крим.Реалії» повідомив речник голови Державної прикордонної служби України Олег Слободян.

«Що стосується черг перед блокпостами активістів, від 150 до 200 вантажних автомобілів на різних напрямках вже накопичилось. Багато розгортаються, багато хто не вірив, що акція буде проводитись», – говорить Слободян.

На адміністративному кордоні з Кримом розташовані три контрольно-пропускні пункти, через які рухається транспорт: Чаплинка, Чонгар і Каланчак.

Управління МВС України у Херсонській області вже заявляло, що ситуація на всіх пропускних пунктах є спокійною та контрольованою.

Меджліс кримськотатарського народу 20 вересня розпочав безстрокову акцію з блокування вантажного транспорту, що прямує до Криму. За інформацією координаційної ради акції, через адміністративний кордон будуть безперешкодно пропускатися пішоходи та легковий транспорт.

Ініціатори блокади вважають, що українські компанії мають припинити торговельні відносини з Кримом, оскільки територія півострова була окупована Російською Федерацією. За словами організаторів акції, вони не пропускатимуть фури до Криму до того часу, поки не будуть виконані їхні вимоги: звільнення політв’язнів, припинення тиску на незалежні ЗМІ, безперешкодний в’їзд для міжнародних спостерігачів на територію півострова, припинення репресій щодо кримських татар.

Російський «голова» Криму Сергій Аксьонов засудив дії організаторів блокади і висловив сподівання, що вони «одумаються». За його словами, «влада» Криму стежитиме за тим, щоб можлива відсутність українських товарів не призвела до підвищення цін на продукти.

16 березня 2014 року на території Криму і міста Севастополя відбувся так званий референдум про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали це голосування і вважають, що Крим Росія анексувала.

XS
SM
MD
LG