Доступність посилання

ТОП новини

Візит понтифіка до США: свято для вірян й авантюристів


Папа візьме участь у Генеральній Асамблеї ООН та відправить службу в Меморіальному музеї, присвяченому пам’яті жертв теракту 11-го вересня

Уряд Вашингтону оприлюднив подробиці візиту папи Римського до столиці США. В списку – детальний перелік храмів й офіційних установ, які відвідає понтифік. Серед міст, які в яких побуває глава римо-католицької церкви – Вашингтон, Нью Йорк і Філадельфія. З найбільш очікуваних подій – його участь у Генеральній Асамблеї Організації Об'єднаних Націй та багатоконфесійна служба, що відбудеться в Меморіальному музеї, присвяченому пам’яті жертв теракту 11-го вересня 2001 року.

Першим містом на шляху папи Франциска в США стане Вашингтон. Тож в американській столиці стрижуть газони й готуються до особливих заходів безпеки. Сюди понтифік прибуде наступного вівторка, 22 вересня, на три дні. У його планах – зустріч із президентом США Бараком Обамою, виступ на спільній сесії обох палат Конгресу й меса задля канонізації іспанського місіонера Серри, що у 18-му столітті популяризував християнство в Каліфорнії.

Для багатьох американських католиків візит папи – історична подія. Ревний католик Джейк Кьорнен один із них. «Папа Франциск відроджує мою віру в католицизм у світі, – каже він. – Те як він поводиться – це десь на межі лібералізму. Він і лідер для вірян, і політична фігура. Те, що він відвідає Вашингтон – це неймовірно. Це столиця нашої нації – тут, як ніде інде можна вчитисярозумінню людей з усього світу. Під час його візиту я буду радіти і молитися!».

Втім, для представників інших церков й атеїстів приїзд папи Римського Франциска радше перешкода на шляху до роботи. «Багато людей радіють його візиту, але я працюю в центрі міста – тут неподалік у національному музеї природознавства – й уже чула, що багато вулиць перекриють. Тому в середу я на роботу ні ногою, краще пересиджу вдома», – ділиться співробітниця Національного музею природознавства Меган Паустіан.

У Вашингтоні вже почали продавати різноманітні товари із зображенням папи Франциска. В інформаційному центрі столичного Католицького університету на вибір – футболки й інша сувенірна продукція. Продавці кажуть, товар із полиць розходиться миттєво. Проте, заробити на візиті понтифіка намагаються й справжні авантюристи. Так, в Нью-Йорку, що стане другим містом в мандрівці папи Римського, спритники намагаються збути за завищеними цінами квитки на зустріч із папою в Центральному парку. Квитки, які мешканці Нью-Йорка отримали задарма, тепер пропонують в інтернеті за тисячі, а часом й сотні тисяч доларів.

«Один продавець опублікував свого листа в інтернеті й запропонував свої пару своїх квитків за мільйон доларів, але там же відмовився від своїх слів, заявивши, що погодився б віддати їх і тому, хто запропонує йому постійну роботу», – розповідає мер міста Нью Йорк Білл де Блазіо.

Готуються зустрічати понтифіка й у Філадельфії, яка стане третім містом, на його історичному маршруті папи Франциска Сполученими Штатами Америки. Для малечі у місті збудували з конструктора лего цілий Ватикан. А в філадельфійській друкарні «Лицарів Колумбусу», безперервно друкують сотні тисяч програмок, брошур й молитовних листків, для католиків, які планують відвідати заходи з папою Римським.

«Кожного разу коли папа Римський мав меси в минулому, ми щоразу допомагали в доступний нам спосіб – чи то фінансово, чи то беручи на себе друк брошур. Це наш шлях: як показати понтифіку, що американський народ щиро радий його бачити», – ділиться представник «Лицарі Колумбусу» Ендрю Волтер.

В філадельфійському монастирі святої Клер монашки також долучилися до приготувань. Тут для вірян печуть вівтарний хліб. Монастир має понад дві сотні клієнтів у США й Канаді, які купують від них такі вафлі. До приїзду понтифіка черниці спеціально спекли понаднормові 100 тисяч вафель. Але черниці кажуть, заради такої справи не гріх було постояти і біля плити.

Тутешні монашки живуть відлюдницями. Виходити за межі монастиря досі їм було дозволено лише задля відвідин лікарів, але з нагоди урочистого приїзду папи Римського й через наполегливу працю, частині з них дозволили відвідати месу понтифіка. Подивитися на людей й помолитися разом із усіма іншими американськими католиками

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG