Доступність посилання

ТОП новини

На «Чонгарі» проходить концерт на підтримку блокади Криму


Концерт на підтримку «продовольчої блокади» Криму, КПП «Чонгар», 21 вересня 2015
Концерт на підтримку «продовольчої блокади» Криму, КПП «Чонгар», 21 вересня 2015

У Херсонській області у районі контрольно-пропускного пункту «Чонгар» на адміністративному кордоні з Кримом розпочався концерт на підтримку «продовольчої блокади» Криму, повідомляє кореспондент «Крим.Реалії».

На сцені виступили співачка Ельзара Баталова та музикант Джеміль Кариков. Кримськотатарський актор і режисер Ахтем Сейтаблаєв прочитав перед присутніми вірш кримської журналістки Лілії Буджурової «Коли ми повернемося». Фото з концерту розмістив у Facebook заступник гендиректора кримськотатарського телеканалу ATR Айдер Муждабаєв.

Меджліс кримськотатарського народу 20 вересня розпочав безстрокову акцію з блокування вантажного транспорту, що прямує до Криму. За інформацією координаційної ради акції, через адміністративний кордон будуть безперешкодно пропускатися пішоходи та легковий транспорт.

Ініціатори блокади вважають, що українські компанії мають припинити торговельні відносини з Кримом, оскільки територія півострова була окупована Російською Федерацією. За словами організаторів акції, вони не пропускатимуть фури до Криму до того часу, поки не будуть виконані їхні вимоги: звільнення політв’язнів, припинення тиску на незалежні ЗМІ, безперешкодний в’їзд для міжнародних спостерігачів на територію півострова, припинення репресій щодо кримських татар.

Російський «голова» Криму Сергій Аксьонов засудив дії організаторів блокади і висловив сподівання, що вони «одумаються». За його словами, «влада» Криму стежитиме за тим, щоб можлива відсутність українських товарів не призвела до підвищення цін на продукти.

16 березня 2014 року на території Криму і міста Севастополя відбувся так званий референдум про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали це голосування і вважають, що Крим Росія анексувала.

XS
SM
MD
LG