Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 21:53

«Ніякого «списку Шокіна» не існує» – генпрокурор


Генеральний прокурор України Віктор Шокін

Шокін запевнив, що не має списку депутатів для арештів, як було з нардепом Мосійчуком

Київ – Генеральний прокурор України Віктор Шокін спростував існування так званого «списку Шокіна» – переліку народних депутатів, які мають бути притягнуті до кримінальної відповідальності. За його словами, є законодавча проблема з цього питання і виразив сподівання, щоб депутати зняли з себе недоторканність.

Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Стосовно не існування «списку Шокіна», то прокуророві цілком можна вірити, впевнений голова «Центру політичних студій та аналітики» Віктор Таран.

«Цілком можна повірити, що «списку Шокіна» не існує, тому що Генеральна прокуратура за останній час провалила всі резонансні розслідування, які очікувалось, що вона зробить. По Майдану, по Небесній сотні, проти корумпованих чиновників минулої і діючої влади. Але Генеральна прокуратура не бачить цих порушень. Тому вона його і не має», – прокоментував експерт.

Генеральну прокуратуру звинуватили у бездіяльності щодо колишнього регіонала Сергія Клюєва. Віктор Шокін ці закиди перенаправляє у Верховну Раду – за його словами, відповідне подання на його арешт вони направили ще у червні, але парламентом воно розглянуте не було.

Обов’язково пораджуся в парламенті стосовно питань процедури затримання народного депутата і притягнення його до відповідальності
Віктор Шокін

«Я обов’язково пораджуся в парламенті стосовно питань процедури затримання народного депутата і притягнення його до відповідальності. Якщо вони не будуть вирішені, то я взагалі не буду подавати подання, бо це нонсенс. Буде те саме, що з попередніми. Тому я впевнений що треба це питання вирішити на законодавчому рівні. Якщо ні – то скасувати депутатську недоторканість» – заявив генеральний прокурор.

Ніякого «списку Шокіна не існує» – генпрокурор
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:21 0:00


18 вересня голова Верховної Ради України Володимир Гройсман заявив, що запропонує депутатам ухвалити рішення про спрощення процедури позбавлення парламентарів недоторканності.

«Шокін спрацював у кращих традиціях Генпрокуратури Януковича»

Віктор Таран
Віктор Таран

Водночас, політичний експерт Віктор Таран порівнює такі дії із поданням колишнього президента України Віктора Януковича. Тоді за Закон про спрощення процедури зняття недоторканності з народних депутатів проголосували «пакетом» разом з іншими «диктаторськими» законами 16 січня.

У минулий четвер було показове шоу, в якому були задіяні всі гілки влади. Ми бачили показове вибіркове покарання
Віктор Таран

«Арешт Мосійчука – це був чіткий сигнал від влади, на жаль, Шокін спрацював у кращих традиціях Генеральної прокуратури Віктора Януковича. У минулий четвер було показове шоу, в якому були задіяні всі гілки влади. Ми бачили показове вибіркове покарання. Мабуть, це було для того, щоб посилити тиск на парламент напередодні змін до Конституції», – коментує Віктор Таран.

За словами експерта, будь-які слідчі дії, включаючи оперативне відео, не могли бути застосовані до Ігора Мосійчука. Він пояснює це тим, що провадження проти депутата тільки розпочалося і його повинні були викликати на допит і дотримуватись процесуальних дій.

Віталій Бала
Віталій Бала

Арешт Мосійчука не є досягненням Генеральної прокуратури, вважає ще один політичний експерт Віталій Бала.

Чи є конкретним кроком арешт Мосійчука? Ні. Це був лише один епізод, а він не може бути таким, який дає характеристику як генеральному прокурору, так і ГПУ в цілому
Віталій Бала

«Чи є конкретним кроком арешт Мосійчука? Ні. Це був лише один епізод, а він не може бути таким, який дає характеристику як генеральному прокурору, так і ГПУ в цілому. Крім того, за великим рахунком, цей арешт був ініційований СБУ», – зазначає експерт та додає, що у процесі притягнення до відповідальності корупціонерів не має бути вибіркового підходу.

Водночас рівень довіри до Генеральної прокуратури падає. Про це свідчать, зокрема, дані соціологічного дослідження Центру Разумкова, проведеного ще у березні 2015 року. Згідно з ними, довіряють прокуратурі 1,2% громадян, «скоріше довіряють» – 13,2%. Зовсім не довіряють та «скоріше не довіряють» – 40,3% та 35,6% відповідно.

Схожу думку на прес-конференції в рамках Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» висловив голова представництва Євросоюзу в Україні Ян Томбінський.

«За три роки моєї роботи в Україні я досить часто відвідував прокуратуру і був свідком того, наскільки низька довіра була до праці тих органів. Розумію, що відповідь на ті запитання людей, які були питаннями революції Майдану – це відновлення довіри до системи всіх правосудних органів і прокуратури» – наголосив Томбінський. За його словами, Європі важливо, щоб українське суспільство відновило довіру до цих інститутів.

Європі важливо, щоб українці відновили довіру до суду і прокуратури – Томбінський
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:52 0:00

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG