Доступність посилання

ТОП новини

Не можемо забути те, що Росія зробила в Україні – екс-держсекретар США


Мадлен Олбрайт
Мадлен Олбрайт

Мадлен Олбрайт наголосила, що буде великою помилкою, якщо США зненацька надумають пробачити Москві її агресію в Україні

Росія, як виглядає, переміщує фокус своєї військової уваги з України на Сирію. Пентагон опублікував супутникові знімки, які за словами американських військових, доводять наявність російських винищувачів у Сирії.

Британське видання Financial Times, з посиланням на свої джерела у Москві, повідомляє, що Росія готується надіслати 2 000 солдатів на нову повітряну базу поблизу сирійського портового міста Латакія.
У Вашингтоні бачать зв'язок між двома конфліктами. Однак розуміють: іти на поступки Москві, забувши про те, що вона зробила в Україні – не можна.

Україна і Сирія – дві держави, вимушено поєднані брудними геополітичними іграми Кремля. У Білому домі, каже прес-секретар Джош Ернест, переконані – Москва діє у Сирії за українським сценарієм.

«У Кремлі відчували, що Україна випадає з орбіти політичного впливу Росії. Коли у країні змінилося керівництво, Кремль, реагуючи із позиції слабкості, намагався відвоювати свої інвестиції та вплив. Схожий феномен стався і в Сирії. Сирія впродовж років була країною-клієнтом Росії на Близькому Сході. Асад втрачає легітимність і контроль над більшою частиною території країни. І Росія турбується про свої інвестиції у цю країну», – зазначив Ернест.

У Києві переймаються, що Україна може стати розмінною монетою у переговорах між Москвою і Вашингтоном щодо врегулювання сирійської кризи. Побоювання підтверджують і дані приватної аналітичної компанії Stratfor. У Кремлі заявляють про готовність Путіна зустрітися із Обамою вже за тиждень – на відкритті 70-тої Генеральної Асамблеї ООН. Білий дім наразі мовчить. Однак, вважає колишній державний секретар США Мадлен Олбрайт, змішувати українську і сирійську кризи, не можна.

«Одна річ, яку знають ті, хто працював на дипломатичній службі, – треба розмежовувати речі. Нам треба продовжувати співпрацювати із Росією по Сирії, але ми не можемо забути те, що Росія зробила в Україні. І це буде великою помилкою, якщо ми зненацька надумаємо пробачити їй це», – заявила Олбрайт.

Натомість свій внесок у врегулювання ситуації на сході України мають зробити її найближчі сусіди у Європі, переконана Олбрайт.

«Країни Центральної та Східної Європи мають змінити свою поведінку. Беручи до уваги дії Росії, вони просять допомоги від нас. Для когось, хто народився у Чехословаччині і витратив велику частину життя намагаючись допомогти тим, хто опинився по той бік Залізної завіси, мені здається дивним, що країни Східної та Центральної Європи мало зважають на тих, хто опинився по той бік Залізної завіси – там, де їм не хочеться бути. Я сподіваюсь, що вони мене зараз чують», – заявила колишня державний секретар США Мадлен Олбрайт.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG