Доступність посилання

ТОП новини

Ситуація в Україні викликає почуття солідарності – посол Ізраїлю


Надзвичайний і повноважній посол держави Ізраїль в Україні Еліав Бєлоцерковські
Надзвичайний і повноважній посол держави Ізраїль в Україні Еліав Бєлоцерковські

В Ізраїлі армія називається народною, бо у кожній родині є ті, хто служить – Еліав Бєлоцерковські

Київ – Надзвичайний і повноважній посол держави Ізраїль в Україні Еліав Бєлоцерковські розповів Радіо Свобода про те, чому ізраїльтяни допомагають українцям. А також про досвід Ізраїлю, який може бути корисним для України.

Про підтримку армії

– В Ізраїлі армія називається народною, бо у кожній родині є ті, хто служить. Служба в армії – це своєрідна школа, яку проходять усі молоді ізраїльтяни, чоловіки й жінки. Це час виховання патріотизму, покращення освіти й здобуття професії.

Протягом усього цього часу людям надається психологічна підтримка

В Ізраїлі дуже добре відпрацьована система допомоги солдатам, які постраждали під час бойових дій чи несення служби. Схожу допомогу отримують і люди, які травмувалися в аваріях. Спочатку поранені й травмовані потрапляють до лікарні, де їм максимально намагаються зберегти здоров’я. Потім людина переходить в реабілітаційний центр, де продовжує отримувати процедури й відновлюється. Протягом усього цього часу людям надається психологічна підтримка, психологічна допомога.

Про боротьбу з корупцією

– В Ізраїлі ми не стикалися з серйозними випадками корупції. Бюрократія розуміє, що її завдання – допомагати людям. Боротьба з корупцією – це завжди справа всього народу.

Про запобіжники проти «мілітаризації» політичної системи

– В Ізраїлі армія підпорядковується уряду й відокремлена від політики. Той, хто закінчує військову службу, стає членом громадянського суспільства.


Про допомогу Україні

– Я думаю, що в Ізраїлі краще, аніж в інших місцях, розуміють, що зараз переживає Україна, і тому хочуть допомогти.

Допомога йде не тільки через посольство, а головним чином через громадян Ізраїлю – вихідців з України. Їх більше, ніж півмільйона. На майже 8,5 мільйонів населення півмільйона – це багато.

Але я думаю, що ситуація в Україні викликає почуття жалю й солідарності і у тих, хто не так знайомий з Україною, але розуміє, що тут відбувається, через власний досвід.

Зараз ізраїльські лікарі передають свій досвід українським колегам, які працюють у так звані зоні АТО. Ми привозимо фахівців і організовуємо курси, щоб передати унікальний досвід ізраїльських медиків.

Є два курси: для медсестр і для керівного складу госпіталів з невідкладною медичною допомогою. Ми намагаємося передати наші знання, наші стандарти. Курсі абсолютно безкоштовні.

В Ізраїлі велика кількість людей живе у районах, які постійно перебувають під загрозою початку воєнних дій, є люди, які живуть у самій зоні бойових дій. Наші фахівці діляться напрацюваннями

Так само організовується передача досвіду з психологічної допомоги, і не лише бійцям АТО, а й цивільним, які отримали травматичний досвід. В Ізраїлі велика кількість людей живе у районах, які постійно перебувають під загрозою початку воєнних дій, є люди, які живуть у самій зоні бойових дій. Наші фахівці діляться своїми напрацюваннями і у цій сфері. Ізраїльські психологи вже провели 12 тренінгів для українських колег у різних містах України.

Про головний принцип стійкості

– Про головний досвід Ізраїлю чудово сказав 9-й президент Ізраїлю Шимон Перес тут, у Києві, на форумі YES. Це певного роду мудрість цієї людини, яка пережила усю історію держави Ізраїль – від створення до сьогоднішнього дня. Головне – працювати, вчитися і мріяти. Я справді переконаний, що реалізація мрії і реалізація потенціалу кожної людини – найбільш важлива мета. Необхідно, щоб держава створювала умови, щоб кожна людина могла реалізувати себе.

  • Зображення 16x9

    Ірина Штогрін

    Редактор інформаційних програм Радіо Свобода з жовтня 2007 року. Редактор спецпроектів «Із архівів КДБ», «Сандармох», «Донецький аеропорт», «Українська Гельсінська група», «Голодомор», «Ті, хто знає» та інших. Ведуча та редактор телевізійного проекту «Ми разом». Автор ідеї та укладач документальної книги «АД 242». Автор ідеї, режисер та продюсер документального фільму «СІЧ». Працювала коментатором редакції культура Всесвітньої служби Радіо Україна Національної телерадіокомпанії, головним редактором служби новин радіостанції «Наше радіо», редактором проекту Міжнародної організації з міграції щодо протидії торгівлі людьми. Закінчила філософський факультет Ростовського університету. Пройшла бімедіальний курс з теле- та радіожурналістики Інтерньюз-Україна та кілька навчальних курсів «IREX ПроМедіа». 

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG