Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 05:07

Європейський суд розпочав розгляд скарг Азарових на ЄС за застосовані санкції


Європейський суд розпочав розгляд скарг екс-прем'єра України Миколи Азарова та його сина Олексія на Європейський союз за застосовані до них санкції. Слухання скарг відбулися в Люксембурзі в Блакитній залі Європейського суду, повідомляє агентство УНІАН.

Азарових представляли австрійські адвокати Ґабріель Ланскі та Александр Еґґер, Європейський союз – Жан-Поль Гікс.

Представники Азарових стверджують, що рішення застосувати санкції до цих осіб «було більше політичним, аніж юридичним». «Єдиний матеріал, який мала Рада ЄС (коли ухвалювала санкції – ред.), – це лист генерального прокурора, але довіра до нього та відправлених документів перебуває під сумнівом», – сказав Ланскі.

Як ілюстрації «низької якості дій української влади» адвокат вказав на «чорний список», який не так давно в Україні був ухвалений щодо іноземних журналістів.

Також Ланскі вважає, що Рада ЄС не «застосувала високого рівня юридичних стандартів, яких від неї можна очікувати». «Високі юридичні стандарти, які застосовуються до інших справ чи стосовно застосування санкцій для терористів, також повинні бути застосовані до українських справ», – наголосив він.

Представник Ради ЄС у свою чергу заявив, що «отримані від влади України високого рівня документи – не тільки шматок паперу». «Тому Рада ЄС вважала, що, на додаток до інших матеріалів, цього було достатнім для того, щоб включити цих осіб у цей список», – сказав Гікс.

Він також відкинув наявність «будь-яких політичних мотивів при ухваленні рішення». Представник ЄС також особливо наголосив, що не поділяє точку зору представників Азарових стосовно того, що «в Україні немає верховенства права».

В інтерв’ю журналістам Ланскі, відповідаючи на запитання стосовно перспектив виграти цю справу, сказав: «Я не почав би цю процедуру, як би не був оптимістичний стосовного того, що я виграю. Розслідування, яке проводиться в Україні стосовно колишнього прем’єр-міністра, на мій погляд, не відповідає необхідним критеріям Конвенції прав людини та не відповідає українському законодавству».

12 січня у міжнародний розшук Інтерполу були оголошені колишній президент України Віктор Янукович, його син Олександр Янукович, екс-прем’єр-міністр Микола Азаров, Раїса Богатирьова, екс-міністр фінансів Юрій Колобов, колишній керівник «Укртелекому» Георгій Дзекон. Після оголошення в міжнародний розшук правоохоронці могли звертатись до Росії з проханням екстрадиції колишніх чиновників, пояснювали тоді у ГПУ. Однак пізніше дані щодо розшуку Януковича зняли з сайту Інтерполу для додаткової перевірки даних про його справу, якої домоглися його адвокати.

У лютому минулого року Азаров та інші високопосадовці втекли з України після масових розстрілів людей на майдані Незалежності в Києві.

Азарова звинувачують у перевищенні влади, що спричинило тяжкі наслідки, привласненні, розтраті майна або заволодінні ним шляхом зловживання службовим становищем. Екс-прем’єр звинувачення на свою адресу відкидає.

За останніми даними, Азаров перебуває в Росії. 3 липня в Москві віноголосив про створення «комітету порятунку України».

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG