Доступність посилання

ТОП новини

Україна може стати «Каліфорнією Європи» (світова преса)


«На чолі із суперником Путіна, Міхеїлом Саакашвілі, Одеса нині почувається як концентрований вираз суперництва між Росією та Заходом за Україну»

Світова преса пише про реформаторські зусилля голови Одещини, екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі, що регіон перетворюється на плацдарм битви за реформи і взірець для решти України. Також пишуть про відновлення газових поставок із Росії до Україні та зменшення відтак ризику можливих перебоїв у поставках російського газу Європі цієї зими. Пишуть і про таємний візит тренера лондонського клубу «Челсі» Жозе Мауріньо на матч Україна-Іспанія в Києві, який завершився перемогою Іспанії 1:0, але не це цікавило тренера-португальця, який приглядався до ключового українського гравця.

«Одесса веде перед у битві України за реформи» – під таким заголовком сайт «Бі-Бі-Сі» вмістив статтю про реформаторські зусилля глави Одеської облдержадміністрації Міхеїла Саакашвілі.

У статі говориться, що Захід налаштований на те, щоб Україна змогла реформувати себе і стати сучасною незалежною державою. І ніде ця спрямованість на реформи не є чіткішою, аніж в Одесі, де колишній президент Грузії та старий опонент російського президента Путіна Міхеїл Саакашвілі веде перед у поході проти корупції.

Стаття цитує місцевого бізнесмена Юрія Губанкова, який каже, що раніше прокидався серед ночі і не міг спати через побоювання чергових перевірок його бізнесу, який пов’язаний зі зберіганням зернових, які йдуть на експорт. І усілякі перевірки його бізнесу раніше були політично вмотивовані – адже він відмовлявся платити хабарі, каже бізнесмен.

За даними Бейта Томса з Британсько-Української торговельної палати, який організовував недавній інвестиційний форум в Одесі, Україна може стати «Каліфорнією Європи», а Одеса – одним із найбагатших міст Центральної та Східної Європи.

В Одесі відкриється незабаром нова автоматична електронна система реєстрації на митниці, і контейнери зможуть проходити перевірки з такою ж самою високою швидкістю, як у портах Роттердама чи Гамбурга.

Відтак, Одеса може стати головним транзитним пунктом на шляху з Європи в Азію.

«І з народженим у Грузії суперником Володимира Путіна, Міхеїлом Саакашвілі, який нині керує регіоном, Одеса нині почувається як концентрований вираз суперництва між Росією та Заходом за Україну», – йдеться в статті.

Саакашвілі каже, що головною проблемою України є корупція, і палко закликає до реформ у країні: «Або Україна реформує себе, або помре як держава».

«І реформаторський порядок денний Саакашвілі в Одесі – чи вдасться йому покращити життя людей і дати поштовх економіці – є ключовим тестом для решти України», – зазначає «Бі-Бі-Сі».


Газета The Wall Street Journal пише про відновлення поставок російського газу Україні, вважаючи, що цей крок зменшує ймовірність перебоїв із поставками газу з Росії до решти Європи найближчої зими.

Експорт до України був зупинений у липні, нагадує видання.

Постачання газу було відновлене після того, як Київ перерахував російській стороні 234 мільйони американських доларів із загальної передоплати в півмільярда доларів, за жовтень, заявив голова російського «Газпрому» Олексій Міллер. А український міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин повідомив, що імпортний газ із Росії почав надходити рано вранці у понеділок.

Україна та Росія вже узгодили минулого місяця, але ще не підписали, попередню угоду, яка зменшить ціну російського газу для України до рівня, що його платять європейські клієнти росіянам. Цей буде стосуватися періоду до кінця березня – так званий «зимовий пакет».

Україна, нагадує видання, зобов’язалася гарантувати безперебійний і необмежений в обсягах російський газовий транзит своєю територією до Європи, а також зможе закачати два мільярди кубометрів російського газу у свої підземні сховища протягом місяця.

Євросоюз докладав зусилля, щоб наблизити домовленість України та Росії до настання зимового сезону. Приблизно половина російського газового експорту йде до Європи територією України – це приблизно 80 мільярдів кубічних метрів газу на рік. І Україні також потрібно достатньо газу в сховищах, щоб тримати тиск у транзитних трубах на належному рівні.

«Перекриття газових поставок у 2009 році залишили кілька країн-членів ЄС із браком газу, а нині конфлікт на Донбасі також посилював побоювання таких самих перебоїв (із поставками)», – зазначає The Wall Street Journal.


Британська газета The Independent пише про таємне перебування в Києві на «Олімпійському» стадіоні під час матчу Україна-Іспанія головного тренера лондонського футбольного клубу «Челсі» Жозе Мауріньо.

Газета зазначає, що Мауріньо нібито приглядався до гравця збірної України Андрія Ярмоленка на предмет запрошення його до «Челсі».

Але видання звертає увагу й на іншим момент: усі спроби Мауріньо залишитися непоміченим на трибуні «Олімпійського» провалилися, незважаючи на те, що той сидів у капюшоні.

Мауріньо перетворився «із особливого», як він сам себе колись назвав, на «капюшонового», зазначає лондонська газета.

«Мауріньо мав багато гравців зі свого складу у «Челсі» під час матчу у Києві – іспанці Цезар Азпілікуета та Сез Фабрегас були в стартовому складі, а Педро був на лаві запасних. Він навіть міг придивлятися до своєї давньої цілі – Андрія Ярмоленка зі збірної України», – пише газета.

Але прагнення Мауріньо залишитись непоміченим у Києві не справдились – Твіттер моментально наповнився фотографіями і підписами, які кепкували з лондонського тренера, зазначає видання, додаючи, що «Челсі» цього сезону грає не дуже добре, перебуваючи нині на сьомому місці в англійській Прем’єр-лізі.

  • Зображення 16x9

    Ростислав Хотин

    Працював кореспондентом агентства Reuters у Києві, на Всесвітній службі «Бі-Бі-Сі» в Лондоні, кореспондентом телеканалу «1+1» та агенції УНІАН у Брюсселі, а нині – редактор Радіо Свобода в Празі.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG