Доступність посилання

ТОП новини

Українці вірять у демократію, але не чинній владі – опитування на замовлення уряду США


©Shutterstock

Найбільше українці довіряють Збройним силам, власним ЗМІ та місцевим органам влади

74% відсотки українців незадоволені діями української влади у питанні обмеження впливу олігархів, а 67% громадян України вважає, що українська влада не докладає зусиль у боротьбі з корупцією. Про це свідчать дані опитування, проведеного Міжнародною фундацією виборчих систем в Україні наприкінці вересня цього року на замовлення агенції США USAID – «Два роки після Майдану».

За даними опитування, майже половина опитаних вважає, що Україна повинна рухатися у Європу, а демократія залишається найкращою формою правління.

Українці незадоволені роботою нинішньої влади – про це свідчать результати опитування.

Лише 7 відсотків громадян України бачать результати боротьби з корупцією. 8 відсотків респондентів вважають вдалими реформи у юридичній таправоохоронній сферах. 40 процентів учасників опитування зізналися у дачі хабарів протягом останніх 12 місяців. Однак виходити на третій Майдан люди не планують,кажуть дослідники.

«Люди вважають, що реформи, які обіцяв Майдан не відбулися тому вони дуже розчаровані у лідерах. Більшість людей, а це близько 70 відсотків, говорять що єдиний спосіб виконати обіцянки Майдану – це нове покоління політиків, які не зацікавлені у збереженні статусу-кво, який склався в українській політиці. Люди відчувають, що нинішнє керівництво країни не може проштовхнути реформи», – сказав Ракеш Шарма, директор з оцінки досліджень Міжнародної фундації виборчих систем.

Найбільше українці довіряють Збройним силам, власним ЗМІ та місцевим органам влади. Останній тренд свідчить про важливість децентралізації влади та надання ширших повноважень місцевим громадам.

Майже половина опитаних переконана, що демократія залишається найкращою формою державного устрою в Україні. Понад 71 відсоток громадян плануютьвзяти участь у місцевих виборах.

Більше половини респондентів позитивно ставляться до ЄС, Німеччини, США та НАТО. Натомість про свою любов до Росії заявляють лише 12 відсотків опитаних. Найбільші зміни відбулися у свідомості громадян на Сході та Півдні країни, які найбільше симпатизували Росії.

«Три роки тому картина була б зовсім іншою. Раніше мешканці цих регіонів вважали, що Росія буде, безумовно, кращим партнером для них. Зараз це вже не так», – додав Ракеш Шарма.

Дослідники переконані: зміни в країні відбуваються, хоча й не так швидко, як хотілося б самим українцям. Водночас, якщо влада не вдасться до реформ, то українці змінять свої погляди щодо напрямку в якому повинна рухатися їхня країна, попереджає Вейн Меррі експерт з питань зовнішньої політики Американської ради.

«Якщо українці розчаруються у новому поколінні своїх політиків, і якщо вони розчаруються у своїх сподіваннях від Європи…Не треба очікувати, що досягнення другого Майдану не можна буде розгорнути в протилежному напрямку. Цілком ймовірно, що через 3, 5, 7 років Україна може взяти інший курс», – Вейн Меррі.

Це було вже 25 щорічне опитування проведене Міжнародною фундацією виборчих систем в Україні. Цього року, участь в опитуванні взяло понад півтори тисячі громадян України, що представляють усі області країни окрім Криму та Донбасу.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG