Доступність посилання

ТОП новини

Яким буде нове національно-патріотичне виховання школярів?


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

Національно-патріотичне виховання мусить бути частиною усіх шкільних предметів – Квіт

Київ – Як бути патріотом України – розкажуть у школі. Президент Петро Порошенко 13 жовтня підписав указ щодо стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на наступні п’ять років, а за два місяці уряд повинен представити план дій. У Міносвіти проти того, щоб це було окремим предметом: є методичні рекомендації щодо викладання низки предметів і план рекомендованих заходів, до яких можна залучати учнів.

Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Національно-патріотичне виховання мусить бути частиною усіх шкільних предметів: і історії, і літератури, і фізики з хімією – бо діти повинні знати про здобутки українських науковців. Про це на Форумі українських патріотичних справ у Києві заявив міністр освіти Сергій Квіт. За його словами, національно-патріотичне виховання пов’язане із військово-патріотичним, яке зараз існує у вигляді ігор для школярів, але загалом це різні речі.

Сергій Квіт
Сергій Квіт

«Те, що стосується військово-патріотичного виховання, то ми зараз дбаємо про те, щоб воно було більш практично зорієнтоване: щоб люди уміли, скажімо, надати першу допомогу, щоб вони вміли робити якісь дуже-дуже практичні речі. І тому тут ми співпрацюємо із Міністерством оборони, насамперед, і з місцевою владою, тому що дуже важливо мати хорошу матеріально-технічну базу. Ця база або застаріла, або її немає, або вона була знищена за останні роки», – зауважив міністр.

Петро Порошенко
Петро Порошенко

Указ про стратегію національно-патріотичного виховання до 2020 року підписав у вівторок під час візиту на Луганщину президент Петро Порошенко.

Відповідно до нього, уряду доручено за два місяці розробити план дій щодо реалізації стратегії і до кінця поточного року – державну цільову програму.

Заступник голови Адміністрації президента Ростислав Павленко зазначає: «Далі це має бути державна політика співпраці з громадянським суспільством, щоб конкретними кроками в школі, в університеті, в позашкільному вихованні питання національних інтересів, питання української духовності, питання української історії були на чільному місці, і щоб Україна була сильною, розвиненою, сучасною нацією, гордою собою і здатною себе захистити».

Плакат Юрія Неросліка
Плакат Юрія Неросліка

«Масштабний проект, який змінить всю молодіжну політику»

Багато молодіжних ініціатив у регіонах не отримують підтримки місцевої влади, і нині на розгляді Верховної Ради є законопроекти щодо створення молодіжних центрів, які могли б займатися, зокрема, і національно-патріотичним вихованням, говорить Микола Величкович, перший заступник голови парламентського комітету з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму.

«Низка законопроектів подається від Міністерства освіти, і ми працюємо із Міністерством молоді і спорту щодо розробки програми розвитку молодіжної політики. Ця програма була минулого тижня презентована у нас на комітеті за участі міністра молоді і спорту Ігоря Жданова. Це вже досить масштабний проект, який змінить всю молодіжну політику, а саме – у спрямованості до свого коріння, до національно-патріотичного виховання», – розповідає Величкович.

У випадку з національно-патріотичним вихованням важливо, як саме буде відбуватися навчання, вважає соціопсихолог Алевтина Шевченко. На її переконання, важливо спонукати підлітків до дискусії, а не нав’язувати їм одну точку зору, як це було у радянських школах, інакше нововведення викличуть спротив у молодіжному середовищі.

Футбольні фанати у Львові. Липень 2014 року
Футбольні фанати у Львові. Липень 2014 року
  • Зображення 16x9

    Анастасія Москвичова

    Із Радіо Свобода – з 2011 року, з 2013-го до 2020-го – як штатна мультиплатформна журналістка. Спеціалізуюся на соціальній тематиці. Створювала і вела радіопрограму «Право на дію» про права людини та громадський активізм (у 2016–2018 роках), що виходила на «Ера FM».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG