Доступність посилання

ТОП новини
17 Січень 2019, Київ 04:47

Російська кампанія в Сирії не врятує Асада – Олланд


Ілюстративне фото

Туреччина хоче три мільярди на мігрантів, скасувати візи та членство. Тим часом ЄС спромігся домовитися щодо міцніших кордонів

Брюссель – Краще захищати кордони та більше співпрацювати з Туреччиною домовилися у Брюсселі на саміті лідери держав ЄС. Тим часом Анкара, користуючись нагодою, хоче прискорити впровадження безвізового режиму та переговори про свій вступ до співдружності. Інша вимога Туреччини – три мільярди євро на нагальні потреби мігрантів, які саме крізь турецьку територію намагаються потрапити до об’єднаної Європи.

Прагнучи зробити більш надійним контроль зовнішніх кордонів Європейського союзу, президенти й прем’єр-міністри країн співдружності напередодні на саміті довго вирішували, як у цьому контексті працювати із Туреччиною. Адже саме через територію цієї країни й потрапляє на Захід більша частина мігрантів з Близького Сходу та Північної Африки. Водночас Анкара, розуміючи, що сама не впорається із напливом біженців, в обмін на допомогу у вирішенні кризи надіслала до ЄС вимогу тримільярдної грошової допомоги, а заодно й скасування віз.

Щоб переконати Туреччину спільно протидіяти мігрантській кризі, 28 провідних держав ЄС розробили спільний план дій, який передбачає і збільшення фінансової та політичної підтримки, а також готовність зробити деякі поступки щодо візового режиму. Останнє не означає, що вже завтра громадяни Туреччини зможуть вільно в’їжджати до ЄС, але деякі кроки в цьому напрямку будуть робитися, зокрема щодо студентів, керівників підприємств чи науковців.

Дональд Туск
Дональд Туск

Голова Європейської ради Дональд Туск, зокрема, заявив, що угода з Туреччиною «має сенс тільки в тому разі, якщо вона допоможе ефективному стримуванню потоку біженців».

Тому ЄС, зокрема, взяв на себе зобов’язання фінансово допомогти турецькій владі відкрити шість нових таборів для біженців на своїй території для «стабілізації» потоку мігрантів.

В обмін Анкара повинна взяти на себе зобов’язання приймати назад тих, кого у ЄС біженцями не визнали та стримувати наплив нових мігрантів. Зокрема, йдеться про втікачів із Сирії, де війна, терористична організація «Ісламська держава» та протистояння режиму Башара аль-Асада й опозиції призвели до масової втечі людей за межі держави.

Політична карикатура Олексія Кустовського
Політична карикатура Олексія Кустовського

Росія не врятує режиму Асада

Франсуа Олланд
Франсуа Олланд

Йшлося на саміті й про причини міграції, зокрема, з таких країн, як Сирія. Президент Франції Франсуа Олланд заявив, що військове втручання Росії в Сирії «не врятує» сирійського президента Башара аль-Асада, і водночас він визнає, що ця інтервенція Москви може «консолідувати його режим».

Російське військове втручання може консолідувати режим, але не врятує Асада
Франсуа Олланд

«Російське військове втручання може консолідувати режим, але не врятує Асада», – заявив Франсуа Олланд і додає, що «слід рухатися якомога швидше до переходу влади у Сирії».

На думку лідера Франції, яка також проводить військові дії в Сирії, спрямовані проти організації «Ісламська держава», «Башар не може бути майбутнім цієї країни».

В Європейському Союзі натомість все частіше лунають заклики до початку переговорів для політичної зміни влади в Сирії після понад чотирьої років війни, яка призвела до загибелі понад 250 тисяч осіб.

Президент Франції також закликав припинити «бомбардування цивільного населення, й зокрема, опозиціонерів сирійського режиму», бо це не призводить до жодних позитивних змін.

Франсуа Олланд також підкреслив, що шкодує з приводу того, що російські авіаційні атаки не сприяють «боротьбі з тероризмом та викоріненню «Ісламської держави».

Загальна кількість мігрантів, які перетнули зовнішні кордони ЄС за дев’ять місяців 2015 року склала більше 710 тисяч. За весь минулий рік зафіксували тільки 282 тисячі осіб, повідомляє агентство Євросоюзу з безпеки зовнішніх кордонів Frontex.

За даними цього агенства, тільки у вересні до Євросоюзу в’їхало 170 тисяч мігрантів, у серпні – 190 тисяч, переважно громадяни охопленої війною Сирії.

На цю ж тему:

Як вижити сирійському біженцю в Києві
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:16 0:00

Біженці з Сирії штурмують угорський кордон через колючий дріт
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:33 0:00

Угорський кордон закрили, біженці прямують у Хорватію
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:48 0:00

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG