Доступність посилання

ТОП новини

Євродепутати збирають теплі речі для українців-переселенців


Україна – тест на життєздатність цінностей, які відстоює ЄС – екс-голова Європарламенту

Брюссель – Із наближенням зими, дехто з європарламентарів виступив із ініціативою зібрати теплий одяг, спальні мішки та інші необхідні речі для тимчасово переміщених осіб в Україні. Офіційний збір до контейнерів у вестибюлі Європарламенту розпочався у вівторок. Ініціатори благодійної акції – неформальне депутатське об’єднання «Група друзів України».

Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Власне, на ідею збору гуманітарної допомоги для внутрішніх українських біженців наштовхнули холоди, що настали і в Україні, і тут, на Заході, пояснює ініціатор акції, литовський євродепутат Пятрас Ауштрявічус.

Пятрас Ауштрявічюс
Пятрас Ауштрявічюс
Хочеться, щоб люди, які втікають від катастрофи, створеної російською агресією, почувалися хоч трішки затишніше
Пятрас Ауштрявічус

«Незабаром Різдво, тож хочеться, щоб люди, які втікають від катастрофи, створеної російською агресією, почувалися хоч трішки затишніше», – зазначає Ауштрявічус.

«Поряд із багатьма політичними деклараціями, дискусіями та розробками, якими ми тут зайняті, хочеться здійснити щось більш людське, що відрізняється від гарних фраз, які промовляють люди в гарних костюмах, – каже євродепутат. – Це в Європарламенті вже гарна традиція, а знаючи холодний клімат України, одяг, спальні мішки чи іграшки для дітей, які будь-хто може знайти у себе вдома, стануть людям у пригоді. Вражає дуже позитивна реакція підтримки співробітників та політиків Європарламенту».

Ці люди боряться за майбутнє європейської ідеї – євродепутат із Бельгії

Пет Кокс
Пет Кокс

Хочеться не тільки зігріти людей, але й зігріти їхні серця усвідомленням, що ми пам’ятаємо, що стало причиною того, що довелося залишити домівки та переїхати до інших місць, пояснюють інші європейські політики, зокрема, Пет Кокс, екс-президент Європарламенту, а нині голова місії з оцінки реформ Верховної Ради. Він каже, що для будь-кого зрозуміло: те що діється в Україні, є тестом найважливіших європейських цінностей.

Кожен усвідомлює, що Україна – це тест на життєздатність цінностей, які відстоює Євросоюз
Пет Кокс

«Ці акції є практичним втіленням зобов’язань установ, на кшталт Європарламенту: замість слів – реальні дії, що включають і цю підтримку, і фінансування, і зв’язки, і супровід у проведенні реформ. Кожен усвідомлює, що Україна – це тест на життєздатність цінностей, які відстоює Євросоюз», – заявляє Кокс.

Ці люди в Україні борються не лише за своє майбутнє, але й за майбутнє всієї європейської ідеї, додає бельгійський парламентар Марк Демесмекер.

Місія України при ЄС має відрядити додому до кінця листопада зібрану в Європарламенті допомогу, пояснює виконувач обов’язків голови цієї установи, Любов Непоп.

«Європарламент, який часто є саме тією провідною силою, яка надає допомогу Україні і в процесі реформ, і в процесі політичних зрушень, і щодо відновлення нашого суверенітету й територіальної цілісності, працює над тим, щоб ця допомога носила не лише політичний характер, але мала й практичний вимір. У тому числі турбота про кожну конкретну людину», – зауважила голова місії України при ЄС.

Організатори благодійної акції, серед яких і такі євродепутати як Анна-Марія Корацца-Більдт, Марк Демесмекер, Ана Гомес, Ребека Гармс чи Андрей Пленкович запросили усіх небайдужих приносити до приміщення Європарламенту в Брюсселі речі, які допоможуть у побуті переселенців із Донбасу та Криму впродовж зимового періоду.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG