Доступність посилання

ТОП новини

Наступна зустріч контактної групи вібудеться 17 листопада – ОБСЄ


Мартін Сайдік
Мартін Сайдік

Наступна зустріч контактної групи щодо України вібудеться в Мінську 17 листопада, заявив спецпредставник ОБСЄ Мартін Сайдік.

За його словами, робота підгрупи з безпеки запланована на 10 листопада, підгрупа з політичних питань зустрінеться наступного тижня.

Наступного тижня буде засідання контактної групи з використанням відеозв’язку, додав Сайдік.

Сьогодні засідання контактної групи в Мінську тривало декілька годин, воно також відбувалося за участі сепаратистів.

Українські представники презентували концепцію виборчого законодавства на Донбасі.

Як повідомив виданню «Українська правда» представник України в політичній підгрупі контактної групи Роман Безсмертний, українська сторона наполягає, що вибори на окупованих територіях Донбасу мають відбутися за чинним законом про місцеві вибори з певними корективами.

«Наше бачення виборів: необхідно застосовувати вже існуючий закон про місцеві вибори з можливими корекціями, які можуть бути або внесені до нього, або затверджені окремим законом про особливості застосування і поширюватиметься на окуповані території», – пояснив Безсмертний.

Перед цим, за словами Безсмертного, має бути виконана «безпекова складова: повне виконання обох Мінських протоколів, розмінування, демілітаризація, виведення незаконних збройних формувань, іноземних військ, відновлення контролю української держави над відповідною територією».

Натомість сепаратисти на своїх сайтах заявляють, що Київ на переговорах політичної підгрупи в Мінську «повернувся на початкові позиції в питаннях проведення місцевих виборів в Донбасі».

«Суперечності з усіх принципових для сторін питань залишилися, більше того, повернулися на вихідні позиції – це мажоритарна виборча система, адміністрування виборів, вимоги до кандидатів, неучасть політичних партій, порядок акредитації ЗМІ», – заявляють проросійські сепаратисти.

Останнє засідання учасників контактної групи у Мінську відбулося 20 жовтня. Ще раніше в Мінську учасникам переговорів вдалося домовитися про відведення озброєння калібру до 100 міліметрів і танків від лінії розмежування сторін на Донбасі.

XS
SM
MD
LG