Доступність посилання

ТОП новини

Боротьба за Дніпропетровськ у розпалі (огляд преси)


Там боротьба відбуватиметься між новою Україною та реінкарнацією попереднього режиму – «День»

Тепер центром уваги на місцевих виборах може стати Дніпропетровськ. Адже тут, як переконує газета «День», найгостріше проявилися всі хвороби постмайданної України. Видання пише, що там боротьба відбуватиметься між новою Україною та реінкарнацією попереднього режиму. Значною проблемою в Дніпропетровську став фактичний тандем влади з представником «Опоблоку» Олександром Вілкулом. Ставка останнього – колишні виборці регіоналів, більшість із яких проросійськи налаштовані громадяни, адмінресурс, місцеві ЗМІ, підкуп виборців... Ставка Філатова – патріотично налаштовані виборці, попередні заслуги і особисті зустрічі з дніпропетровцями. На цьому газета наголошує в статті «Чи вдасться відстояти український Дніпропетровськ?».

У Верховній Раді чекають на розгляд два законопроекти щодо податкової реформи – парламентський і урядовий. Як переконує газета «День», вже сам факт наявності двох законопроектів, ставить під загрозу можливість отримання до кінця цього року близько 4 мільярдів американських доларів фінансової допомоги від МВФ. Більше про закони та їхні наслідки «День» розповідає в статті «Профіцит «реформаторів». Дефіцит «платників».

Газета «Факти» стверджує, що в Україні чи не найбагатші поклади бурштину в світі. «Сонячний камінь» є на Рівненщині, Житомирщині, Волині. І майже весь видобуток цієї цінної смоли – нелегальний, причому масштаби незаконного промислу вражають. Незважаючи на гучні заяви правоохоронців щодо припинення незаконного промислу в цих областях, люди цілодобово продовжують нелегально добувати бурштин, переконує газета.

У Криму Меджліс хочуть визнати екстремістською організацією, переконує газета «Голос України». Проте, як наголошує видання, обвинувачення в «екстремізмі» видаються безглуздими. Адже від самого початку своєї діяльності Меджліс і його лідери заявляли про ненасильницькі методи боротьби за свої права. Чи готують російські окупанти в Криму новий геноцид, досліжвував парламентський часопис.

У цьому ж числі «Голос України» пише, що напад на мобільну групу підрозділу «Фантом», який боровся з контрабандою у «сірій зоні» на Луганщині, залишається одним із найзагадковіших епізодів АТО. Чи це була звичайна атака диверсантів, чи групу зрадили та привели в засідку ті, хто заробляв на постачанні товарів сепаратистам і проросійським найманцям і хотів будь-що усунути перешкоди, достеменно невідомо й сьогодні. Cвоїми думками і спогадами про ті події з читачами газети «Голос України» діляться очевидці. Стаття називається «Засідка на «Фантом».

  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG