Доступність посилання

ТОП новини
15 Жовтень 2018, Київ 13:19

План Росії щодо українського дефолту провалився?


Фото ілюстративне

Україні не треба оголошувати дефолт, попри несплату 3 мільярдів доларів боргу за облігаціями Росії – Ослунд

Україна не має оголошувати дефолт, незважаючи на несплату 3 мільярдів доларів боргу за облігаціями Росії. Про це в коментарі «Голосу Америки» заявив економіст аналітичного центру «Атлантична рада» Андерс Ослунд.

Якщо Київ не визнає борг Януковича державним, найкращий спосіб реагувати на російські вимоги – просто ігнорувати їх, – вважає експерт.

Сьогодні спливає термін, коли Росія мала погодитись на реструктуризацію українського боргу за тими ж умовами, які прийняли міжнародні кредитори. Російський Мінфін напередодні заявив, що ці умови їх не задовольняють і вимагає від Києва сплатити повністю борг.

Арсеній Яценюк у відповідь заявив, що в разі невизнання Москвою «боргу Януковича» комерційним,Україна може позиватись до суду.
«Україна повинна нічого зараз не робити. Немає сенсу йти позиватися на росіян до суду», – розповідає Ослунд.

21 листопада на засіданні рада директорів Міжнародного валютного фонду планує скасувати правила, за якими забороняється надавати кредити тим країнам, що мають прострочені борги перед іншими державами

«МВФ планував це зробити рано чи пізно, але через Україну цей процес пришвидшиться», – сказав економіст «Атлантичної ради».

За словами Ослунда, МВФ вже давно мав намір змінити правила кредитування, щоб зменшити вплив Китаю, який масово роздає кредити переважно країнам Африки. Китай не є членом Паризького клубу, до якого входять розвинені країни Заходу, що займаються здебільшого реструктуризацією державних боргів.

Раніше сьогодні низка американських ЗМІ з посиланням на джерела повідомила, що Міжнародний валютний фонд планує змінити політику кредитування, з тим щоб Росія не змогла заблокувати допомогу Україні обсягом 25 мільярдів доларів, якщо Київ допустить дефолт за борговими зобов'язаннями.

У Міжнародному валютному фонді поки що утримуються від визначення українського боргу: приватний він чи державний. Москва вважає його державним.

За російською позицією, якщо Україна не виплатить 3 мільярди доларів за викуплені Росією євробонди, Київ має оголосити дефолт. Відтак подальша програма кредитування України повинна була б заморозитись.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG