Доступність посилання

21 Листопад 2018, Київ 09:34

Олігархічні партії повинні піти у минуле (огляд преси)


Україна й досі поділена на зони впливу між олігархами – «Український тиждень»

«Український тиждень» стверджує, що місцеві вибори вкотре продемонстрували – Україна поділена на зони впливу між олігархами. Регіони держави нагадують феодальні уділи. А результат певної політичної сили в тій чи тій області безпосередньо залежить не від її програми, а від того, який олігарх за нею стоїть. Утім, як зазначає тижневик, на тлі цих олігархічних воєн є і певний проблиск. Це успіх у низці регіонів не підконтрольних олігархам партій «Сила людей» та «Демократичний альянс». Їм вдалося те, що ще роки зо два тому здавалося неможливим. Вони пройшли в місцеві ради Донецької області. Оскільки ці політичні сили рекламували себе майже виключно в соціальних мережах, стає очевидним, що інтернет стає дедалі більш визначальним фактором в українській політиці. Якщо так триватиме й надалі, то через певний час олігархічні партії зіткнуться із серйозною конкуренцією. А потім підуть у минуле, як реліктові пережитки, переконує «Український тиждень».

Україні пора відмовитися від «дитячого популізму». Особливо коли йдеться про державні кошти, наголошує дописувач тижневика «Новое время». Його дивує, що деякі політики вважають, ніби податки і витрати ніяк не пов'язані між собою, і пропонують збільшити витрати, скоротивши при цьому податки. Це і є популізм, яким Україна страждає з моменту здобуття незалежності. Державі варто жити у відповідності зі своїми реальними доходами. На цьому наголошується в статті «Пора дорослішати».

Тижневик «Дзеркало тижня» переконує, що режим Володимира Путіна продовжуватиме війну з Україною в різних формах. І не виключено, що вже навесні воєнні дії можуть поновитися. Коли Вашингтону, який загруз у виборчій кампанії, буде не до Києва, а в Європі, затопленій біженцями і зацікавленій у поновленні економічного співробітництва з Росією, лише зросте бажання повернутися в еру ситого благополуччя. Натомість українська влада зараз більше захоплена думками про зміцнення і перерозподіл повноважень. Воєнна ж загроза перестала бути для неї помітним подразником. Про можливі наслідки тижневик розповідає в статті «Сектор безпеки України: епоха паліативів».

Заробляти в Україні зараз найкраще на хворих і голодних. Про це свідчать зміни в першій сотні найбагатших українців 2015 року, прізвища яких публікує тижневик «Новое время». Журналісти виділяють три категорії підприємців, у яких непогано йдуть справи на тлі загального колапсу: виробники ліків, продуктів харчування і, нарешті, високопоставлені чиновники. Натомість не ростуть статки у тих, хто займається промисловим виробництвом, нерухомістю чи високими технологіями. І це, як наголошує тижневик, найсумніший висновок рейтингу. Перше місце у ньому посідає Рінат Ахметов, статки якого за рік скоротились більш ніж удвічі і тепер становлять 4,5 мільярди американських доларів. Дізнатися прізвища і статки інших багатіїв тижневик пропонує в статті «Топ-100 найбагатшіх українців».

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG