Доступність посилання

ТОП новини

Скоро ми і романи читатимемо в соцмережах – письменник Марк Лівін


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

200 книжок за рік. «Книжковий виклик» або #‎bookchallenge_ua шириться країною

До акції #‎bookchallenge_ua або «книжковий виклик», що передбачає прочитання певної кількості книг впродовж року, приєдналося вже понад півтори тисячі людей. Про це в ефірі програми «Молодь плюс» заявив письменник Марк Лівін, що започаткував акцію разом із письменницею Катериною Бабкіною. Вони пообіцяли прочитати по 200 книжок за рік.

Ліжко – книжка, метро – книжка, чекання – книжка і так далі
Марк Лівін

– 400 книжок за рік – це непросто, тому я випрацював для себе асоціативний зв'язок: ліжко – книжка, метро – книжка, чекання – книжка і так далі.

1 книга на 2 дні. 16-17 на місяць. Велика кількість підключилася саме з цією цифрою!
Марк Лівін

Ми поставили ціль прочитати по 200 книг за рік – це в середньому 1 книга на 2 дні, 16-17 на місяць. Але ми не закликали приєднуватися з такою ж кількістю. У всіх різні графіки, не всі це подужають, але велика кількість підключилася саме з цією цифрою! Сам факт цього, що люди хочуть стільки читати, для нас було величезним здивуванням. А оптимальна цифра в середньому – це 70 книжок.

Марк Лівін, письменник
Марк Лівін, письменник

До акції #‎bookchallenge_ua долучилося вже півтори тисячі людей
Марк Лівін

До акції #‎bookchallenge_ua долучилося вже півтори тисячі людей, вони читають разом з нами. Це – перший місяць. Це – ті, хто коректно вказав хештег #‎bookchallenge_ua. Вони взяли на себе зобов’язання читати, і вони звітують про це, описують, як їм важко чи легко. Це набрало обертів сарафанного радіо. Ця дія виявилася настільки доцільною для аудиторії, що за місяць ми охопили 400 тисяч українців.

200 книжок у рік обіцяє прочитати Марк Лівін і закликає читати інших
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:24:05 0:00

– Щоб долучитися до ‎bookchallenge_ua треба читати українською. Чи відчувається нестача?

– Я готувався заздалегідь і склав перелік книг українською мовою, які я міг придбати в книгарні і хотів прочитати.

Моє правило особистого «букчеленджа» – я книжки купую. І улюблені книжки не віддаю. Але дарую, які я прочитав. Зараз пройшов перший місяць і треба перелік поповнювати. Стає все складніше. Багато літератури ще українською нема. І я не знаю, коли вийдуть ці видання.

Для мене завдання – читати сучасні переклади, а крім цього українських авторів. Але тенденція серед більшості зворотня. Адже легше знайти Жадана, Андруховича, Бойченка, Бабкіну. Ну, і плюс ціна – українські автори дешевші за Пулітцерівських лауреатів.

Опитування в соціальних мережах: скільки книжок ви прочитуєте за рік? (графіка)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:10 0:00

(Підписники Радіо Свобода і «Молодь плюс» у соцмережах відповіли, скільки вони читають і якою була остання прочитана книга?)

– А скільки Ви читали у звичайному режимі?

– Раніше я читав 2 книжки на місяць, українською. Виходило 24-25 книжок на рік. Але тоді я вів дуже активне соціальне й творче життя, вийшло в мене тоді практично зразу 2 книжки. Часу особливо не було.

– Як можна ще поширювати цю моду на читання? Особливо серед тих молодих людей, які не читають взагалі?

Можливо, що ми зможемо скоро читати в пабліках романи, дозовані невеликими постами
Марк Лівін

– Ставлення людей до книжки, які взагалі не читають, може змінити інтернет і соціальні медіа. 22 мільйони українців є онлайн. (Тобто бодай один раз на місяць заходять в мережу). І 71% із них заходить в інтернет саме заради соціальних мереж. «Вконтаке», Facebook і Twitter – основні канали споживання інформації. Відповідно привчати молодь до читання можна завдяки приєднання контенту до соціальних мереж. Цілком можливо, що ми зможемо скоро читати в пабліках романи, дозовані невеликими постами.

Цитати українських письменників (графіка)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:24 0:00

(Замість листопада прийшов #літературень – проект Радіо Свобода у соцмережах)

– Як долучитися до ‎bookchallenge_ua?

Коли ти даєш публічну обіцянку в соцмережах. Це означає, що шляху назад немає
Марк Лівін

– Долучитися до #‎bookchallenge_ua просто. Треба пообіцяти прочитати якусь певну кількість книг і потім звітувати про це в соцмережах. Бути чесним перед собою та іншими. Інакше – втратиш інтерес. Є така стратегія – колись завойовники для того, щоб точно не мати шляхів для відступу, спалювали кораблі, коли висаджувалися на ворожі землі. Це означало, що вони йтимуть до кінця. Тож, коли ти даєш публічну обіцянку в соцмережах, за тобою починають слідкувати. Це означає, що шляху назад немає, бо в тебе запитають: «Друже, ти ж пообіцяв, а чому не читаєш?».

  • Зображення 16x9

    Марічка Набока

    У 2004 році закінчила Український гуманітарний ліцей КНУ імені Тараса Шевченка. У 2010-му отримала диплом магістра журналістики Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка. Маю публікації в газеті «Громадський захисник», журналах «Книжник-review», «Київська Русь» та інших виданнях. Працювала в програмі «Підсумки» на телеканалі «Ера». На Радіо Свобода – з 2007 року. Коло професійних зацікавлень: права людини, українська культура, волонтерський рух.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG