Доступність посилання

ТОП новини

Після очищення крові – у реанімацію: пацієнти скаржаться на неякісний гемодіаліз


Під КМДА мітингували хворі на ниркову недостатність (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:28 0:00

70 хворих на ниркову недостатність в Києві мають сильні побічні реакції – КМДА

Київ – Потрапити в реанімацію після процедури очищення крові бояться хворі на ниркову недостатність у Києві. Сьогодні відомо про близько сімдесяти людей із тяжкими ускладненнями. Причину цього ініціативна група пацієнтів вбачає у розчинах для гемодіалізу. У Київській міській державній адміністрації зазначають, що передали скарги до прокуратури, але оскільки Державна служба України з лікарських засобів сертифікувала згадані препарати, їхні виробники зможуть взяти участь у тендері наступного року.

ЗАВАНТАЖИТИ

«Отруйний діаліз» і «Мене вбивають підробкою» – під такими гаслами пацієнти із нирковою недостатністю вийшли на мітинг під стіни Київської міської державної адміністрації. За їхніми словами, кислотні розчини для очищення крові, які цього разу закупили для столичних лікарень, викликають сильні побічні ефекти, а деякі хворі після процедури потрапили до реанімації.

Киянка Лілія, учасниця мітингу, розповідає, що проходить гемодіаліз вже вісімнадцять років, однак останнім часом іде на процедуру з острахом.

«Людям дуже погано. Процедуру витримати дуже важко. Тому що коли підключають до апарата, коли починається процедура, у людей починається сильний головний біль, нудота, сильно піднімається тиск», – розповідає пацієнтка.

Відмовитися від процедури хворі не можуть, бо, за словами активістів, без очищення крові пацієнт із нирковою недостатністю може прожити не більше десяти днів.

За словами голови громадської організації «Нефро-надія» Тетяни Ольховик, сьогодні у Києві процедуру гемодіалізу проходять близько чотирьохсот п’ятдесяти хворих на ниркову недостатність, а з вересня цього року більшість із них скаржиться на погіршення стану здоров’я, є випадки тяжких ускладнень.

Концентрат постачається у всі лікарні однаковий. Тому, на думку пацієнтів, це пов’язано саме з концентратом
Тетяна Ольховик

«Водоочищення у різних лікарнях різне, тому з цим складно пов’язати цю ситуацію. Лікарі різні, апарати штучних нирок теж різні. А концентрат постачається у всі лікарні однаковий. Тому, на думку пацієнтів, це пов’язано саме з концентратом», – говорить Ольховик.

Для людей у тяжкому стані замінять розчин для гемодіалізу до кінця року – КМДА

У Київській міській державній адміністрації говорять про сімдесят зафіксованих випадків тяжких ускладнень у пацієнтів після гемодіалізу. Тим часом, як зазначила директор департаменту охорони здоров’я відомства Тетяна Донченко, розчини для очищення крові, які зараз застосовують у столиці, використовувались і раніше, однак скарг не було. Робоча група, яка цього разу проводила перевірку скарг пацієнтів, виявила, однак, що лікарні не завжди повідомляли про побічні реакції, зауважила вона.

Ми звернулися до виробників із проханням надати гуманітарну допомогу задля заміни концентрату, який застосовується для гемодіалізу у тих хворих, у яких виникають побічні реакції
Тетяна Донченко

«Задля того, щоб убезпечити пацієнтів від подальших побічних реакцій, ми звернулися до виробників із проханням надати гуманітарну допомогу задля заміни концентрату, який застосовується для гемодіалізу у тих хворих, у яких виникають побічні реакції. Ця допомога почне надходити з сьогоднішнього дня», – каже Донченко.

Скарги пацієнтів передають до правоохоронців – Радуцький

Ініціативна група пацієнтів вказує на двох українських виробників – це товариства з обмеженою відповідальністю «Допомога-1» та «Медікалгруп-Україна». За твердженням активістів, на одній каністрі з розчином виявили етикетки обох підприємств одночасно. Радіо Свобода спробувало зв’язатися із згаданими виробниками. Відповіді від «Допомоги-1» поки що не надійшло. А директор «Медікалгуп-Україна» Ірина Савоста запевняє, що їхній препарат пройшов клінічні випробування, і побічних ефектів виявлено не було.

«Даний розчин виготовлявся у Туреччині на замовлення нашого виробника, який має всі міжнародні свідоцтва, за європейськими стандартами», – каже вона.

Скарги пацієнтів і результати своїх перевірок Київська міська державна адміністрація передає до Служби безпеки України і прокуратури, повідомив заступник голови адміністрації Михайло Радуцький. За його словами, раніше відомство неодноразово зверталося до Державної служби з лікарських засобів, яка займається сертифікацією препаратів, однак там запевняли, що все гаразд. Якщо ж Держлікслужба не ухвалить протилежного рішення, виробники розчинів, на які скаржаться пацієнти, зможуть взяти участь у тендері наступного року.

  • Зображення 16x9

    Анастасія Москвичова

    Із Радіо Свобода – з 2011 року, з 2013-го до 2020-го – як штатна мультиплатформна журналістка. Спеціалізуюся на соціальній тематиці. Створювала і вела радіопрограму «Право на дію» про права людини та громадський активізм (у 2016–2018 роках), що виходила на «Ера FM».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG