Доступність посилання

ТОП новини

«Опоблок» і Тимошенко хочуть створити «порто-франко» (огляд преси)


Це може стати першим кроком до створення «Бессарабської народної республіки»

Після того, як Генпрокуратура відкликала позов щодо Cергія Клюєва та зняла браслет із Олександра Єфремова, СБУ подарувала загалу ще один привід для дискусій – затримання колишнього міністра юстиції Олену Лукаш. Антуражем до цього затримання, як зауважує газета «День», стали запрошення на допити Вадима Новінського, Наталії Королевської та Олександра Вілкула. Вручення повісток на допит представників «Опоблоку» та затримання Лукаш повинні збалансувати не однозначну реакцію суспільства на затримання Геннадія Корбана, зазначає видання.

Газета «Сегодня» пише, що нинішній тиждень в Україні має вочевидь кримінальний відтінок. Арешти і замахи потіснили на другий план навіть тривале підведення підсумків місцевих виборів. Хоча багато в чому ці події, власне, і були пов'язані з виборами. А тим часом у кабінетах на Банковій і Грушевського розгортається боротьба навколо майбутнього реформування Кабміну. В оточенні президента превалюють настрої змінити весь уряд, переконує видання. Тоді як в оточенні прем'єра, природно, з цим не погоджуються. В останні тижні інформаційно виграє прем'єр. Він і по закордонах їздить, переконуючи західних партнерів, що як і раніше є кращим з можливих варіантів, і всередині країни задає тон, розповідаючи, якою має бути реформа Кабміну. Про це газета пише у статті «Час арештів i терактів».

Кремль готує інформаційну кампанію проти адвокатів Надії Савченко. Як пише газета «Україна молода», цим займається управління внутрішньої політики адміністрації Путіна. Фінансування кампанії здійснюватиметься через кілька «незалежних» фондів, що отримують гранти від Кремля. Вона проводитиметься в інтернеті і російськиими «незалежними» ЗМІ різних форм власності. Докладніше йдеться в статті «Почерк спецслужб».

Депутати з «Опозиційного блоку» розробили законопроект про створення зони вільної торгівлі «порто-франко» на Одещині. Йдеться про право для частини області й порту на безмитне ввезення й вивезення товарів. Цю ініціативу активно підтримує Юлія Тимошенко. Однак, як переконує «Газета по-українськи», це може стати першим кроком до створення «Бессарабської народної республіки». Херсонська область намагатиметься зробити безмитну територію навколо своїх портів, Миколаївська – навколо своїх. Набагато важливіше було б створювати технопарки – при Київському політехнічному університеті, інших потужних наукових центрах. Там наука сполучилася б з індустрією. А в Україні хочуть торгувати і при цьому не сплачувати податків. Про це «Газета по-українськи» пише у статті «Опозиційний блок» і Тимошенко хочуть створити «порто-франко».

  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG