Доступність посилання

ТОП новини

Данія не виключає відправки зброї в Україну (світова преса)


«Щоразу, коли ми послабляємо реакцію на кроки Росії, вона відповідає агресією» – речник данських консерваторів

Данська газета Politiken розповідає про позитивне ставлення данських консерваторів до надсилання зброї в Україну, аби дати відсіч російській агресії. Британський часопис The Independent пише про судовий процес у Лондоні над 35-річним українцем, який нібито планував висадити у повтря російське посольство у британській столиці. Іспанське видання El Mundo повідомляє про перебіг процесу над 11 іспанськими членами комуністичного угрупування, які брали участь у збройному конфлікті в Україні.

Найвпливовіший данський часопис Politiken містить матеріал «Данія не виключає відправки зброї в Україну». Саме про це повідомив виданню речник данських консерваторів з питань закордонної політики Ларс Барфед. Данський часопис додає, що лідер Консервативної народної партії Данії також дав чітко зрозуміти, що позитивно поставиться до можливості надання Україні озброєнь. Все це було висловлено на засіданні данського парламентського комітету із закордонної політики, на якому розглядалися питання, пов’язані з конфліктом в Україні.

Далі Politiken наводить слова речника Консервативної народної партії Данії з питань закордонної політики Ларса Барфеда, який, зокрема, каже, що у цьому випадку варто показати, що Данія пильно стежить за розвитком конфлікту в Україні, і за цих умов не варто казати, що Україні не постачатиметься зброя. Данія, на думку Барфеда, має продемонструвати, що Копенгаген готовий розглянути подальші санкції проти Росії у разі, якщо Кремль і надалі вестиме свою агресію в Україні.

«Ми також мусимо дати собі звіт у тому, що щоразу, коли ми послаблюємо нашу реакцію на кроки Росії, ця країна відповідає подальшою агресією в Україні», – заявив речник Консервативної народної партії Данії з питань закордонної політики Ларс Барфед.

На противагу цьому, як пише данське видання, представник Альянсу соціалістів і Партії зелених Данії Ніколас Віллумсен заявив, що надсилання озброєнь Україні може спричинити ескалацію конфлікту, бо Росія, на думку представника червоно-зеленого альянсу Данії, здійснить кроки у відповідь, що призведе до погіршення долі цивільного населення на сході України.


Британське видання The Independent друкує матеріал з назвою «Український націоналіст планував бомбовий напад на російське посольство у Лондоні». Часопис пише, що суд у Лондоні заслухав справу 35-річного українця Вадима Безкоровайного, який нібито планував терористичний напад на посольство Росії у британській столиці. На початку статті додається, що українець «радикалізувався» з причини напруження у східній Європі.

Далі у матеріалі повідомляється, що Вадим Безкоровайний здійснив три поїздки до Лондона у березні 2014 року з метою рекогностування перед своєю операцією. Безкоровайний мешкав у місті Лутон, що на північ від Лондона, у графстві Бедфордшир. Британський часопис пише, що судовий процес над українцем у відомому лондонському суді Old Bailey заслухав виклад того, як батько двох дітей Безкоровайний, очевидно, радикалізувався по відвідинах України у час, коли набирав обертів конфлікт між Росією та Україною. Принагідно додається, що британська поліція запідозрила українця у плануванні нападу на російське посольство лише по тому, як у його помешканні було здійснено обшук у справі використання підробних документів. Саме під час того обшуку, як пише The Independent, було знайдено фото- та відеодокази того, що Безкоровайний, буцімто, планує терористичний напад.

Видання повідомляє, що під час обшуку було також знайдено рукописні нотатки з чернеткою прес-релізу або заяви, яку мало б бути оприлюднено після здійснення нападу. Водночас, Безкоровайний відкидає свою участь у підготовці терористичного акту. The Independent наводить у цьому зв’язку слова слідчого у справі Вадима Безкоровайного Робіна Селларза.

«У цій судовій справі йдеться про те, що суд Її Величності визначає як чіткі і навмисні дії у підготовці до здійснення терористичного акту. Безкоровайний здійснював достеменне дослідження в інтернеті у справі виготовлення детонаторів та вибухових пристроїв різної потужності. Все це робилося з метою популяризації його політичних мотивів», – заявив слідчий Робін Селларз.

The Independent завершує, повідомляючи, що на суді було зачитано рукописні нотатки Безкоровайного, які поліція знайшла у його помешканні у Лутоні, поміж яких було, зокрема, таке: «Перебуваючи під постійним наглядом Скотланд Ярду, російському посольству у Лондоні не вдалося уникнути руйнування. Служби безпеки виявилися безсилими. Ніхто навіть не уявляє, що станеться з Москвою і Санкт-Петербургом та регіональними центрами Росії, якщо ми кинемо туди бійців, які просто розтрощать все навколо».


Іспанський часопис El Mundo вміщує статтю «Подано позов проти іспанських добровольців, які пішли воювати в Україні». Видання зазначає, що ті з іспанців, які бажають поїхати до іноземної країни, аби взяти участь у воєнному конфлікті у якості найманця, мають бути обережними. Якщо хтось приєднається там до організацій, які визнаються терористичними, по поверненні до Іспанії цим людям загрожують судові звинувачення за статтями «Участь у діяльності терористичної організації», а також «Співучасть у вбивствах» і «Порушення нейтралітету Іспанії». Саме ці статті інкримінуються 11 молодим іспанцям, які належать до молодіжної комуністичної організації Juventudes Comunistas та ще низки лівацьких угруповань. Цих молодиків, як пише іспанське видання, було заарештовано у лютому по їхньому поверненні з України.

Втім, як пише El Mundo, напередодні заарештовані дещо зітхнули з полегшенням, бо рішенням судді Сант’яґо Педраса розгляд справи було тимчасово зупинено. Але нині прокурор висловився за відкриття нового судового розгляду. Видання веде далі, повідомляючи, що один з молодиків, які проходять у справі, заявив, що всі ті фото зі зброєю, які було вивішено затриманими у соціальних мережах, буцімто, показують зброю, яку використовували для тренування, а не для наступальних дій з метою вбивства.

Щодо звинувачення у порушенні нейтралітету Іспанії, яке також інкримінується затриманим, судові органи зазначають, що це звинувачення використовується, коли іспанські громадяни беруть участь у війні між двома державами, у якій Іспанія залишається нейтральною. Тоді як, згідно з інформацією іспанського слідства, на сході України відбувається збройний конфлікт між українським військом і тими, кого часопис називає «невизначеними збройними групами». Водночас, попри все, як підсумовує іспанське видання, дії затриманих молодиків з комуністичними симпатіями таки можуть завдати шкоди нейтралітету Іспанії.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG