Доступність посилання

ТОП новини

Надихає результат – екоактивіст про збирання батарейок


«Кинь батарейку до коробки». Соціальний експеримент (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:19 0:00

Небайдужі черкащани відкрили більше десятка пунктів прийому відпрацьованих батарейок

У Черкасах усе більше громадян власним прикладом показують, що підтримувати чистоту у місті та поліпшувати екологію – легко і приємно. Вони не чекають на допомогу від влади і готові витрачати власні кошти та час, щоб Черкаси стали кращими.

Віктор Коваленко разом із друзями організував кампанію зі збирання небезпечних відходів. Усе продумали до дрібниць – лише щоб містяни сортували та складували таке сміття. Приміром, відпрацьовані люмінесцентні лампи чоловіки за домовленістю вивозять на власній автівці. А от для збору батарейок встановлюють невеличкі пункти прийому. Зі спеціальними плакатами, наліпками та дерев’яними коробочками власного виробництва.

«Ми виготовляємо коробочки не просто паперові або пластикові. Ми їх робимо гарного дизайну, щоби людина, яка встановлює цю коробочку на підприємстві або в будинку, могла з насолодою приносити користь нашій планеті. Виготовляємо їх власними силами за власні кошти. Але нас це анітрохи не бентежить, бо ми це робимо задля великої мети», – розповідає ініціатор збору небезпечних відходів Віктор Коваленко.

Експеримент зі збору батарейок триватиме п’ять днів

Із екоактивістами робимо експеримент. У Третій міській лікарні облаштовуємо пункт прийому батарейок. Кілька хвилин роботи – і в холі вже є дерев’яна екоскринька.

«Мені здається, що в таких закладах перший тиждень вона стоятиме просто для того, щоб люди ознайомилися. А от другий-третій тиждень, як це було на інших місцях, де ми їх встановлювали, буде повальна кількість. У магазині, наприклад, коробочка стояла, то вона два тижні пустувала. А потім мені довелося двічі на тиждень приїздити і забирати звідти переповнену ємність», – пояснює Віктор Коваленко.

Для почину вже маємо кілька відпрацьованих батарейок. Але активність відвідувачів та працівників медичного закладу все ж вирішуємо перевірити за п’ять днів.

Навіть невеликими зусиллями можемо зробити місто чистішим – екоактивіст

А поки познайомимо зі ще одним експериментатором. Олександр Дубина щоранку загартовується на Дніпрі. Приємне поєднує із корисним: окрім купання ще й прибирає сміття на березі.

Улітку Олександр із товаришем зранку прибирали прямісінько біля відпочивальників. Ті зрідка долучалися – частіше підтримували хлопців на словах. Тоді ж і сміття Олександр виносив найбільше – по два по вінця повних пакети в обох руках.

Ми можемо навіть невеликими своїми зусиллями загальну картину поліпшити
Олександр Дубина

«Люблю просто побути тут подалі від міського шуму і налаштуватися на приємний день. Тому, звичайно, для мене дуже важливо робити це тут. Я упевнений і переконаний: якщо у мене будуть однодумці, а вони вже є, то ми можемо навіть невеликими своїми зусиллями загальну картину поліпшити», – упевнений Олександр.

За п’ять днів експерименту – зо два десятки батарейок

Минає п’ять днів нашого експерименту у Третій міській лікарні. Із екоактивістами інспектуємо встановлений пункт прийому. Попри песимістичні прогнози Віктора, за цей час у скриньці назбиралося кілька десятків батарейок.

Люди вже усвідомлюють, що є місця, де вони можуть провести утилізацію
Віктор Коваленко, екоактивіст

«Це значить, що люди вже усвідомлюють, що є місця, де вони можуть провести утилізацію. І що є безпосередньо програми, які можуть їм у цьому допомогти. І, що є телефон, за яким вони можуть зателефонувати і запитати: «А що ж буде далі? Чому саме так?» Дуже важливо, що популяризація, яку ми впроваджуємо, має свій результат. І це надихає», – резюмує Віктор.

Чоловіки вже відкрили більше десятка пунктів прийому відпрацьованих батарейок. Такі ж ініціативи інших громадян підтримують інформаційними матеріалами – плакатами та наліпками. Поки що зібрані небезпечні відходи складують. І якщо не домовляться про утилізацію із вітчизняними підприємствами, не виключають, що відправлять зібране на переробку до Європи.

  • Зображення 16x9

    Дар’я Бунякіна

    Співпрацює із Радіо Свобода з 2010 року. Народилася у Черкасах. Закінчила Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького за спеціальністю «Журналістика». Має досвід роботи в газетній та телевізійній журналістиці.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG