Доступність посилання

ТОП новини

Мартиненко – «пляма» на костюмі прем'єра (огляд преси)


Микола Мартиненко перетворюється для Арсенія Яценюка із близького соратника в постійний головний біль

Зверніть увагу: у матеріал внесені уточнення інформації, опублікованої тижневиком «Новое время» про Миколу Мартиненка

Геннадій Корбан – бізнесмен із похмурою репутацією. Він може як потрапити в історію, так і влипнути в неї. У його житті знайшлося місце і тому, й іншому. Як пише тижневик «Новое время», злий геній рейдера Корбана припав Україні тимчасово «до двору». Коли сусідня держава вирішило провести велику рейдерську атаку, Корбан вже знав, що слід робити в подібних випадках. Тепер він сів на лаву підсудних. Хоча є куди більш гідні претенденти в нинішній і колишній владі, які повинні сісти – якщо не замість, то хоча б разом із Корбаном. На цьому тижневик наголошує в статті «Пішов на посадку».

У цьому ж числі «Новое время» стверджує, що депутат Микола Мартиненко перетворюється для Арсенія Яценюка з близького соратника в постійний головний біль. В початковій версії матеріалу було вказано, що слідом за Швейцарією слідство проти нього щодо хабарів та відмивання грошей розпочала Чехія. Після додаткової перевірки інформації Радіо Свобода стало відомо, що провадження в Чехії почали не «проти Мартиненка», а з приводу можливих корупційних дій у справі, яку розслідує Швейцарія. Видання «НВ» писало: якщо слідчі доведуть вину Мартиненка, соратник Яценюка ризикує отримати до п'яти років позбавлення волі і штраф у розмірі мільйона швейцарських франків (близько 1 мільйона доларів США). При цьому депутат може потягнути на дно і свого політичного патрона, наголошує видання у статті «Пляма на костюмі прем'єра».

Геннадій Корбан нервував президента давно. Глава держави не бажав просто чекати моменту, коли агресивне хамство Корбана переросте в хамську агресію. Як стверджує «Дзеркало тижня», в день затримання Корбана Порошенко готовий був іти до кінця, розуміючи під цим і назрілу зміну статусу «Приватбанку», і арешт заставного майна, і витискання законного фінансового потоку, а не сліз із «Укрнафти». Про те, чому він цього не зробив і коли остаточно вирішиться – розгортати конфлікт чи його стишувати, тижневик розповідає в статті «Не в «справі» Корбана справа».

Геннадій Корбан далеко не вперше опиняється в епіцентрі гучного скандалу. Тижневик «Фокус» публікує п'ять найбільш відомих бізнес-конфліктів з його участю. Видання переконує, що Ігор Коломойський не кине всі свої сили на порятунок Корбана, адже той не є для нього таким же вірним старим соратником, як, наприклад, співвласник «Привата» Геннадій Боголюбов. Як з'ясував «Фокус», навіть на партію «Укроп» екс-керівник ОДА і олігарх грошей не давав, дозволяючи користуватися лише можливостями власних медіаресурсів.

Осінь і завершення виборчої кампанії – найкращий час для пожвавлення спекуляцій на валютному ринку, констатує «Український тиждень». На перший погляд, до нового стрибка девальвації гривні все готове. Уже навіть регулярно з’являються чутки, що «долар буде по 30». Бракує лише масштабної істерії серед засобів масової інформації, яка нагнітала б валютну паніку. Однак, як переконує тижневик, передумов для нового стрибка валютного курсу немає. Нинішній курс гривні має досить міцне фундаментальне підґрунтя. Не дивно, що Національний банк п’ятий місяць поспіль поповнює золотовалютні резерви, констатує тижневик.

  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG