Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 20:25

Смерть знову приходить зі Сходу – Порошенко на відкритті меморіалу жертв Голодомору (фотогалерея)

У столиці США Вашингтоні 7 листопада відбулося урочисте відкриття та освячення меморіалу жертвам Голодомору в Україні.

Участь у відкритті взяв президент України Петро Порошенко (через відеозвернення) та його дружина Марина, яка була присутня особисто. Також на церемонії були присутні американські урядовці та представники дипломатичного корпусу.

«Меморіал у Вашингтоні відкривається у той час, коли Україна відстоює свою незалежність, долаючи перешкоди і даючи відсіч агресії Росії. Кремль знову, як і в часи Голодомору, намагається стерти Україну з карти світу. Смерть знову приходить зі Сходу», – сказав у своєму відеозверненні президент України Петро Порошенко, слова якого цитує офіційний сайт голови держави.

Шлях до встановлення цього Меморіалу був нелегким. 13 жовтня 2006 року Конгрес США ухвалив, а президент Джордж Буш підписав закон США «Про надання дозволу уряду України встановити на федеральній землі округу Колумбія меморіал жертвам Голодомору в Україні 1932-1933 років».

У липні 2012 року на відкритому засіданні Комісії США з образотворчого мистецтва було схвалено остаточний дизайн пам’ятника за проектом американки українського походження Лариси Курилас «Поле пшениці», а у вересні того ж року він був схвалений Національною комісією США з планування столиці.

З початку 2014 року генеральний підрядник проекту – будівельна компанія Forrester та ливарня Laran Bronze здійснювали будівельні роботи на майданчику та виготовлення скульптури пам’ятника. Архітекторський супровід проекту здійснювала компанія Hartman-Cox Architects.

Пам’ятник встановлено неподалік будинку Конгресу, поруч із центральним вокзалом Вашингтона.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG