Доступність посилання

ТОП новини

Журналісти блокували суд на знак протесту проти утримання Фурманюка в СІЗО – профспілка


Артем Фурманюк
Артем Фурманюк

Журналісти і громадські активісти відмовились покинути приміщення Київського апеляційного суду, де мав відбуватися розгляд справи журналіста Артема Фурманюка, повідомила Незалежна медіа-профспілка України.

Таким чином вони протестували проти відмови суду розглянути скаргу Фурманюка з вимогою змінити йому запобіжний захід із утримання під вартою на м’якший. Акція протесту у стінах суду тривала майже дві години, мовиться в повідомленні.

Справу не було розглянуто втретє, оскільки матеріали справи не надійшли до суду з Печерського районного суду. Розгляд справи перенесли на 19 листопада.

Учасники акції кажуть, що судді «шукають абсолютно абсурдні приводи, аби відтягнути розгляд справи», хоча апеляційна скарга, згідно із законом, має розглядатися судом упродовж трьох діб.

Голова Незалежної медіа-профспілки Юрій Луканов заявив: «Складається враження, що суд має мету імітувати правосуддя й тримати Артема Фурманюка якомога довше за гратами. Навіть якщо уявити, що Артем скоїв злочин, але він не відмовляється від співпраці зі слідством, нема ознак, що він хоче виїхати за межі країни. Який сенс тримати таку людину за гратами? Припущення може бути тільки одне: щоб зламати журналіста, який неодноразово критикував тих, хто привів війну на Донбас».

Відео: Общественное ТВ Донбасса

Артема Фурманюка, переселенця з Донецька, активіста донецького Євромайдану і автора численних публікацій про корупцію у правоохоронних органах Донеччини і злочинність в області, затримали 31 серпня під час сутичок у перебігу акції протесту під Верховною Радою. Фурманюк заявляє, що бійку з демонстрантами тоді спровокували самі правоохоронці.

XS
SM
MD
LG