Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 04:22

США: спікер Палати представників закликав зупинити програму прийняття біженців із Сирії


Пол Раян, архівне фото

Спікер Палати представників Конгресу США, республіканець Пол Раян закликав зупинити програму прийняття у США біженців із Сирії з міркувань безпеки після терактів у Парижі.

«Наша держава завжди радо вітала прибульців, але ми не можемо дозволити терористам скористатися з нашої співчутливості», – заявив він. За словами Раяна, стосовно прийняття сирійців настав час «узяти паузу в цьому конкретному аспекті програми щодо біженців, щоб переконатися, що до лав біженців не намагатимуться проникнути терористи».

Спікер додав, що Палата представників найближчим часом збирається розглянути законодавчі зміни, що будуть стосуватися цієї програми, але не уточнив, які саме.

Серед попередніх погроз республіканців було попередження, що вони можуть спробувати відкласти законопроект про фінансування урядових витрат, якщо серед цих витрат із федеральних коштів залишиться фінансування програми прийняття сирійських біженців. Цей законопроект мусить бути ухвалений до 11 грудня, інакше США загрожуватиме зупинка діяльності урядових установ.

У неділю й понеділок, 15 і 16 вересня, губернатори близько половини штатів США – всі, крім одного, республіканці – виступили за тимчасове зупинення програми прийняття біженців із Сирії й заявили, що докладуть усіх зусиль, щоб не допустити поселення таких біженців у своїх штатах. Хоча формально губернатори не мають повноважень втручатися у федеральні програми, вони можуть спробувати зірвати їх, відмовляючи їм у співпраці.

Сполучені Штати Америки досі прийняли лише ледь більше як дві тисячі біженців із Сирії, але в адміністрації президента-демократа Барака Обами кажуть, що протягом цього фінансового року, який триватиме до 1 жовтня 2016-го, приймуть іще 10 тисяч. При цьому урядовці запевняють, що серед претендентів на статус біженця у США вихідці з Сирії проходять найсуворіші можливі перевірки, щоб гарантувати, що серед них не опиняться бойовики-ісламісти. Зокрема, серед тих, кого прийняли на цей час, близько половини становлять діти, ще чверть – особи віком понад 60 років, а чоловіки-одинаки «боєздатного віку» – лише два відсотки.

Recommended

XS
SM
MD
LG