Доступність посилання

ТОП новини

Присяга Кернеса не для журналістів


Журналісти намагаються увійти до будівлі мерії у Харкові. 18 листопада 2015 року
Журналісти намагаються увійти до будівлі мерії у Харкові. 18 листопада 2015 року

Активісти обіцяли провести «Громадське затримання Геннадія Кернеса», аби здати його поліції

Геннадій Кернес у середу присягнув на вірність харківській громаді. Таким чином розпочинається другий термін його перебування на посаді міського голови Харкова. Усі виходи міської ради були під посиленою охороною правоохоронців, настільки посиленою, що журналістів багатьох харківських та національних ЗМІ не пропустили до приміщення мерії для висвітлення першої пленарної сесії міськради депутатів сьомого скликання.

Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:51 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

У середу зранку, за годину до початку урочистої пленарної сесії міськради, перед самою будівлею установи атмосфера була напруженою: з десяток машин патрульної служби, Нацгвардії, чатували тут кілька сот поліцейських, співробітників СБУ та нацгвардійців у повному обмундируванні. Їхньою метою було – не допустити зайвих до міськради, запобігти можливим провокаціям, бо напередодні в соціальних мережах від громадських активістів лунали заклики до проведення «Громадського затримання Геннадія Кернеса», аби здати його поліції через бездіяльність прокуратури з приводу розслідування «фактів закликів до сепаратизму».

На сесію міськради Харкова поліція не пустила журналістів (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:20 0:00


Перед сесією активісти «Громадської варти», «Автомайдану» та інших організацій закликали людей підписатися під чотирма вимогами у зверненні до новообраних міських депутатів та самого Геннадія Кернеса. Із такими аркушами для підписів стояв активіст Юрій Лихота.

«Вимагаємо відкрити доступ громади до сесій міської ради та комісій міськради. Щоб у виконавчий комітет було введено 10 представників громадських організацій. Вимагаємо реструктуризації виконавчих органів міської ради. Харків не може собі дозволити утримання більше двох з половиною тисяч працівників міськради та її виконавчих органів за кошти платників податків. Також кричущий приклад, коли людину, що програла вибори, її вводять не просто в міськраду, а призначають секретарем міськради, перед тим прибравши за партійним списком «Відродження» 12 депутатів», – сказав Радіо Свобода Юрій Лихота.

Пропустіть на сесію – журналісти

Представники українських громадських організацій повідомили, що чиновники міськради дозволили потрапити до самої сесійної зали тринадцятьом активістам за наперед узгодженими списками. Їх буквально по одному, так би мовити, «проціджували» крізь щільні поліцейські кордони на вході до приміщення муніципалітету.

Натомість журналістів, що залишилися відстежувати, як пропускають представників громади на сесію, правоохоронці не запустили, мовляв, у них є погодження на активістів, а про допуск журналістів їм ніхто не повідомляв.

Прес-служба міської ради спочатку запевняла, що на журналістів чекають їхні представники при центральному вході, а потім вони виправдовувалися, що не мають можливості пропустити через поліцейські кордони, бо ті побоювалися, що разом із пресою в будівлю увірветься натовп активістів з вулиці.

У самій сесійній залі все тривало за протоколом: Геннадій Кернес офіційно став міським головою, а новообрані міські депутати склали присягу.

Геннадій Кернес, відповідаючи на вимогу, оприлюднену громадськими активістами щодо відкриття доступу до сесії, наголосив: «Якщо в будівлі стоїть охорона, і діє пропускний режим, – це не свідчить про те, що міськрада закрита від містян».

Я намагався проводити всіх акредитованих журналістів – поліцейський

У прес-центрі харківського управління поліції висловлювали подив тому, що правоохоронці відтісняли журналістів від входів до мерії і відсилали до прес-служби міськради. Дії своїх колег пояснив лейтенант поліції з батальйону патрульної служби особливого призначення «Харків» Олексій Ведмідський.

«Ми, я особисто через наш кордон проводив і намагався проводити всіх акредитованих журналістів... Чому їх далі не пропускали, я – як громадянин України – хочу у них запитати, що їм сказали на вході», – зауважив лейтенант поліції.

Медіаексперти неодноразово наголошували, що українське законодавство передбачає роботу журналістів на всіх публічних заходах, навіть без спеціальної акредитації, прес-службам акредитація потрібна тільки для того, щоб всім журналістам організувати місце для роботи.

XS
SM
MD
LG