Доступність посилання

ТОП новини

Прем’єр Нідерландів: асоціація з Україною – не членство, а запорука стабільності


Марк Рютте і Петро Порошенко, Гаага, 26 листопада 2015 року
Марк Рютте і Петро Порошенко, Гаага, 26 листопада 2015 року

Порошенко в голландській пресі висловив думку, що референдум щодо Угоди про асоціацію, який має пройти у Нідерландах у квітні, грає на руку Путіну

Брюссель – Угода про асоціацію України та ЄС в інтересах і українців, і голландців. Таку позицію у четвер на зустрічі з українським президентом висловив глава уряду Нідерландів Марк Рютте. Заяви пролунали на тлі підготовки до референдуму, на якому громадяни цієї країни повинні висловити свою думку щодо зближення з Україною. Петро Порошенко, зі свого боку, висловив сподівання, що голландці не можуть піти проти торгівлі, свободи та реформ, які передбачає ця угода.

ЗАВАНТАЖИТИ

Асоціація між ЄС та Україною необхідна для встановлення стабільності на європейських кордонах, водночас, тут мова не йде про вступ до ЄС, наголосив після переговорів у Гаазі з президентом Порошенком прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте. Хоча ратифікація угоди у Нідерландах тепер мусить відбутися тільки після квітневого референдуму та дебатів, це не змінює офіційної позиції Гааги.

ЄС та Нідерландам потрібні стабільні сусіди. Навколо Європи наразі дуже неспокійно
Марк Рютте

«ЄС та Нідерландам потрібні стабільні сусіди. Навколо Європи наразі дуже неспокійно. Через двосторонні та українсько-європейські торговельні відносини ця асоціація допоможе українській економіці, водночас, допоможе демократизації, конституційним змінам, подоланню корупції і так далі. Це не має відношення до членства у ЄС», – наголошує нідерландський прем’єр.

Він так само переконаний, що невиконання Росією мінських угод матиме наслідком продовження санкцій. При цьому, пошуки контактів з Москвою для боротьби з тероризмом і тиск на неї через агресію в Україні – це дві окремі справи, додає Рютте.

Президент України Петро Порошенко, зі свого боку, каже, що прем’єр-міністр Нідерландів «демонструє, що він є нашим гідним партнером в ЄС», а щодо можливого перегляду санкцій український лідер зазначає, що «отримав чітке підтвердження того, що в умовах, коли «Мінська» російська сторона не дотримується, санкції будуть продовжені».

Порошенко переконував голландців у перевагах українсько-європейської асоціації

Асоціація – наш рубікон, це прощання з комунізмом та СРСР
Петро Порошенко

Українців та голландців дуже зблизила трагедія з літаком MH17, також каже президент Порошенко. Він сподівається донести громадянам цієї країни чіткий сигнал: асоціація з Україною відкриє для кожного величезні ринки. До того ж, каже він, «хто піде проти реформ, проти антикорупції, проти незалежної судової системи, яку нам дає ця Угода? Асоціація – наш рубікон, це прощання з комунізмом та СРСР».

«Хто буде проти цього? – питає Порошенко. – Ми наразі діємо, щоб ніхто не зупинив нас на цьому шляху. Для цього я тут, для цього три дні тому був у Римі, для цього ж матиму наступних вихідних зустріч у Парижі… Щоб показати, що ми разом, що ми об’єднані та маємо повну підтримку країн ЄС у реформі моєї країни».

Водночас, Порошенко в голландській пресі висловив думку, що референдум щодо Угоди про асоціацію, який має пройти у Нідерландах у квітні, свідомо або несвідомо грає на руку президенту Росії Володимиру Путіну, і що він шкодує, що голландці стали заручниками політичних ігор.

Референдум щодо ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом проведуть у Нідерландах 6 квітня. Результат волевиявлення має лише консультативний характер. Нідерланди наступного року приступлять до головування в Раді Євросоюзу, і саме у цей період очікується повне завершення процедури імплементації Угоди про асоціацію європейськими національними парламентами.

Водночас, у виборчій раді Нідерландів наголосили, що референдум не має зобов’язуючого характеру, і його результати не можуть змусити уряд відкликати угоду.

Підписи про винесення цього питання на референдум зібрали завдяки онлайн-кампанії голландського сатиричного блогу GeenStijl («Без стилю»), ініціативній групі Burgercomite EU (Комітет громадян Євросоюзу) та євроскептичним аналітичним центром Forum voor Democratie (Форум за демократію).

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG