Доступність посилання

ТОП новини

«Гіркі жнива» – новий англомовний художній фільм про Голодомор


Кадр з художнього фільму про Голодомор «Гіркі жнива» (Фото надане продюсером фільму)
Кадр з художнього фільму про Голодомор «Гіркі жнива» (Фото надане продюсером фільму)

Показати незламний дух українців перед лицем сталінської агресії – основна мета фільму – продюсер з Канади

Наступного року у прокат вийде новий художній фільм про Голодомор «Гіркі жнива», знятий канадцями українського походження Джорджем Менделюком, Ієном Ігнатовичем та Річардом Бачинським. Головні ролі у фільмі зіграли британські актори, а самі зйомки проходили на території України та Британії. Розказати світу про трагічну подію в історії України та показати незламний дух українців перед лицем терору та агресії – основне завдання фільму, зазначають продюсери та сценаристи. В ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода продюсер фільму Ієн Ігнатович розповів про майбутню прем’єру фільму, процес виробництва та відгуки американських дистриб’юторів.

Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:52 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Що знають про Голодомор за кордоном?

– Українці знають про Голодомор, але я був вражений, що за межами України про Голодомор не знають. Тому ми відчули, що є важливим створити фільм, який би дав світу зрозуміти, що сталося в Україні та краще зрозуміти природу сьогоднішніх відносин між Україною та Росією, бажання Росії домінувати в Україні.

Кадр з художнього фільму про Голодомор «Гіркі жнива» (Фото надане продюсером фільму)
Кадр з художнього фільму про Голодомор «Гіркі жнива» (Фото надане продюсером фільму)

Розкажіть про сюжет фільму.

Ми намагалися не розголошувати інформацію про зйомки фільму, адже знімали за президентства Януковича, який не визнавав Голодомор геноцидом

– Фільм розповідає історію молодого хлопця, його сім’ї та дівчини, які стали свідками спланованого Сталіним Голодомору. У фільмі багато зворушливих і трагічних моментів. Але загалом показується всеохоплюючий трагізм усієї ситуації. І все показано так, щоб дати зрозуміти Заходу, як голод був спланований Сталіним. Ми хотіли показати саме історію.

Які були складнощі зі зйомками фільму в Україні?

– Ми намагалися не розголошувати інформацію про зйомки фільму про Голодомор, адже знімали за президентства Януковича, який не визнавав Голодомор геноцидом. А закінчили знімати фільм два дні по тому, як Янукович втік з країни у лютому 2014 року. Такий от цікавий збіг.

Кадр з художнього фільму про Голодомор «Гіркі жнива» (Фото надане продюсером фільму)
Кадр з художнього фільму про Голодомор «Гіркі жнива» (Фото надане продюсером фільму)

Чи знали британські актори, які зіграли головну роль, про Голодомор раніше? Чому захотіли зніматись у фільмі?

Вони дивувались, чому про Голодомор в Україні їм не викладали у школі, і чому Захід не розповідає про ці жахіття

– Вони не знали про Голодомор раніше, а тому були дуже вражені, що така трагедія могла статися. Більше того, для них було новиною те, що все було сплановано сталінським режимом. Вони дивувались, чому про Голодомор в Україні їм не викладали у школі, і чому Захід не розповідає про ці жахіття. Їм було цікаво взяти участь у зйомках цієї історії.

Яку оцінку фільм отримав від дистриб’юторів після показів у Лос-Анджелесі та Лондоні?

Вони казали, що тепер краще розуміють теперішню ситуацію між Росією та Україною

– Фільм ще перебуває у процесі виробництва. Ми ще не все закінчили. Але після деяких показів для дистриб’юторів ми отримали багато позитивних відгуків. Дистриб’ютори давали хороші рецензії щодо загальної якості фільму, грі акторів, музиці, історичній значущості. І знову ж таки, вони були шоковані тим, що не знали до цього про Голодомор в Україні. Тому для них фільм мав також освітню функцію. Вони казали, що тепер краще розуміють теперішню ситуацію між Росією та Україною. Сподіваюсь, що така реакція буде у всіх, хто подивиться фільм за кордоном.

Коли і де відбудеться премєра фільму «Гіркі жнива»?

– Ще рано говорити про місце і час. Можливо, наприкінці літа чи на початку осені наступного року. Але ще точно невідомо. Так само ще рано говорити про міста, де буде демонструватись фільм. Але, думаю, прем’єру покажемо у найбільших містах Заходу і, звичайно, у Києві.

Фото надане продюсером фільму
Фото надане продюсером фільму

У чому унікальність цього фільму для світової спільноти?

Цей фільм дозволяє зрозуміти Україну сьогодення та причини російської агресії в Україні

– Існує багато документальних фільмів про Голодомор. «Гіркі жнива» є першим художнім фільмом на цю тематику, знятим англійською мовою для іноземної аудиторії. Більш того, цей фільм дозволяє зрозуміти Україну сьогодення та причини російської агресії в Україні.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG