Доступність посилання

ТОП новини
21 Січень 2019, Київ 15:36

У Запоріжжі вшанували пам’ять жертв Голодомору жалобною ходою


У Запоріжжі вшанували пам'ять жертв Голодомору траурною ходою
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

У Запоріжжі вшанували пам'ять жертв Голодомору траурною ходою

У Запоріжжі місцевий осередок «Просвіти» провів 28 листопада жалобну ходу на знак вшанування жертв Голодомору. Її учасники пройшлися центральним проспектом від майдану Героїв революції до скверу імені Олександра Поляка, де розташований пам'ятник жертвам Голодомору.

По закінченню ходи о 16:00 відбувся загальноміський мітинг-реквієм за участю громадськості і представників місцевої влади. Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих, а представники християнських церков провели спільний молебень.

«З 1990 року відбувається ця хода. Єдине, що цього року ми зробили її трохи пізніше, – спеціально, щоб поєднати два заходи в один», — розповів організатор акції, голова товариства «Просвіта» у Запоріжжі Олексій Мосейко.

В суботу, 28 листопада, в Україні вшановують пам’ять жертв голодоморів, в результаті яких загинули мільйони людей. Сьогодні в Україні приспущені державні прапори і скасовані розважальні заходи.

За нещодавно оприлюдненими даними Інституту демографії та соціальних досліджень імені Птухи НАН України, який проводив дослідження спільно з американськими вченими, з 1932 до 1934 року жертвами штучного голоду в Україні стали 3,9 мільйона українців, що становить 13% від загальної кількості населення.

Відповідно до результатів соціологічного опитування, проведеного у жовтні групою «Рейтинг», з твердженням, що Голодомор 1932-33 років був геноцидом українського народу, погоджуються 80% опитаних українців.

XS
SM
MD
LG